„Jednání byla poslední týden náročná. Jsem rád, že jsme s trenérem našli kvalitní náhradu,“ oddechl si předseda klubu Jiří Zemánek.

„Ještě máme v hledáčku univerzálku. Věřím, že jednání v průběhu týdne dotáhneme k podpisu,“ dodává.

Olomoucký kouč Petr Zapletal je v nezáviděníhodné situaci. Musí skládat už jednou složený kádr, který dostal koronavirou facku. Novou smečařku si vyhlédl na Pyrenejském poloostrově.

„Jsem moc ráda, že si mě Olomouc vybrala,“ těší Španělku Schlegelovou.

Ta poslední ročník strávila v domácí lize, ale během kariéry už okusila i zahraniční angažmá. V Itálii nastupovala za Torino a Mondovi v Sérii A2.

O Česku zjišťovala informace od bratrance, který studoval na Moravě.

„Jeden z mých bratranců byl v Brně na Erasmu, tak mi vyprávěl také o Olomouci,“ líčí usměvavá volejbalistka.

„O klubu jsem hledala informace na sociálních sítích a od manažera, který o něm mluvil velmi dobře,“ vysvětluje důvody proč kývla na nabídku z Hané.

A dalším důvodem je jistě Liga mistryň, jež si v sedmadvaceti letech zahraje poprvé v kariéře.

„Vím, že Olomouc má silný tým. Jsem moc šťastná, že můžu být jeho součástí. Uvidíme koho dostaneme ve skupině,“ přemítá smečařka se zkušenostmi ze španělské reprezentace.

„Budu na sobě pracovat každý den a doufám, že se nám bude dařit,“ uzavírá nová posila.

REPREZENTAČNÍ NAHRÁVAČKA

Ve stejné situaci jako nasmlouvané Kubánky se ocitla vytipovaná posila z Brazílie. Na pozici nahrávačky tak olomoucký klub angažoval Češku Kateřinu Valkovou.

„Přestup do Olomouce se zrodil v podstatě relativně rychle. Nějaké nabídky jsem sice měla, ale žádnou jsme nedotáhli úplně k oboustranné spokojenosti,“ přibližuje námluvy Valková.

Ta uplynulý rok strávila v Německu, kde hájila barvy bundesligového Suhlu. Své první zahraniční angažmá si jistě dokázala představit lépe. Od začátku patřila do základní sestavy, ale pak přišel nucený konec.

„Na Německo mám skvělé vzpomínky. Bohužel jsem si v půlce listopadu obnovila zranění kolene a po dohodě s lékaři jsem absolvovala operaci, takže jsem zbytek sezony nestihla,“ říká smutně.

„Musím však říct, že jsem sama překvapená, že relativně brzy po operaci už jsem v plné zátěži a o koleni v podstatě nevím,“ doplňuje plzeňská rodačka Valková.

Pauzu od volejbalu měla dlouhou a přerušila ji až pozvánka do reprezentačního výběru.

„Moc jsem se těšila a jsem za ni ráda. Bylo fajn se zapojit s holkama v nároďáku do tréninkového rytmu, který byl přerušený kvůli koronaviru. Na druhou stranu jsem během vynucené pauzy měla více času pilovat koleno s fyzioterapeutem,“ líčí Valková období, které bylo ovlivněno vládními opatřeními.

Pro čtyřiadvacetiletou nahrávačku je Olomouc třetím extraligovým angažmá, když dříve oblékala pět let dres Ostravy a rok strávila v Praze. Na Hané tak získaly ostřílenou tvář, která už zažila vypjaté bitvy v hale Univerzity Palackého.

„Vzpomínám si, že když jsme s Ostravou hráli play-off, tak atmosféra v hale byla bouřlivá. Pro nás hráče je vždycky povzbuzující a pomáhá nám, když nás žene hala dopředu. Moc se na olomouckou atmosféru a fanoušky těším. My se jim na oplátku pokusíme odměnit dobrými výkony,“ hlásí Valková.

Tu čeká také jedna premiéra. Poprvé v kariéře si zahraje v Lize mistryň a rovnou skupinovou fázi kam Hanačky letos pronikly přímo.

„Pro každého hráče je to výzva a možnost se poměřit s nejlepšími kluby na světě,“ říká o nejprestižnější klubové soutěži na světě Valková.

Tomáš Příhoda