Po dvou hladkých semifinálových výhrách potřebovaly volejbalistky Olomouce zvládnout poslední krok. Na domácí půdě proti pražskému Olympu ovšem nepředvedly žádný oslnivý výkon.

„Bylo to v našich hlavách. Nehrály jsme vůbec dobře, naopak Olymp do toho šel naplno, hrál výborně. Ale trochu jsme jim to ulehčily,“ mrzelo Julii Kovářovou, libero olomouckého klubu. Pražanky dokázaly získat druhý set ve svůj prospěch v poměru 27:25, zbytek zápasu si tým z Hané pohlídal a po výsledku 3:1 se radoval z postupu.

„Dva zápasy jsme hrály dobře a možná jsme je už podcenily. Asi jsme už měly v hlavách finále,“ hledala příčiny Kovářová.

„Po prvním setu, který nám soupeř pomohl vyhrát vlastními chybami, jsme se už viděli ve finále. Začali jsme hrát příliš uvolněně,“ hledal důvody polevení olomoucký kouč Jiří Teplý.

Jeho tým zvládl postoupit do finále na minimální počet utkání. „Olymp byl těžký soupeř, může dosáhnout i na medaili. Proto jsem ráda, že jsme to zvládly ve třech zápasech,“ oddechla si Kovářová.

Olomoucké volejbalistky teď budou vyhlížet svého soupeře. Po výhře 3:0 v Liberci má blíž do finále Prostějov – v semifinálové sérii se ujal vedení 2:1 na zápasy.

„Liberec by nebyl ideální z důvodu cestování, ale na druhou stranu si na ně víc věříme,“ přiznala Kovářová.

„Prostějov je nevypočitatelný – má tahounku Helenu Horkou a ještě se k ní může zbláznit jedna smečařka a můžou být hodně dobrý tým,“ řekla Kovářová.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:1 (17, -25, 17, 21)

Rozhodčí: Rychlík, Fink. Čas: 102 minut. Diváci: 500. Konečný stav série: 3:0.

Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Dudová, Napolitano Šenková, Dedíková.

Olymp: Komárková, Purchartová, Černá, Staňková, Šimáňová, Šmídová, libero Stavinohová. Střídaly: Fomenková, Černá, Valková, Jakuškinová, Vojíková.