„Nejdůležitější novinkou je změna hlavního partnera akce, která neznamená jenom nové logo, ale také i bohatší doprovodný program a hodnotnější ocenění pro vítězné týmy i nejlepší sportovce. Turnaj se rok od roku rozrůstá, o čemž svědčí letos rekordních 40 týmů ze tří států. Těšit se můžeme na týmy z různých koutů Česka, ale i polské a slovenské zástupce,“ sdělil ředitel turnaje Lukáš Rubín.

Co se naopak nemění, je dvoudenní formát akce a tři soutěžní kategorie. Turnaj je určen pro hráče žákovských, dorosteneckých i juniorských věkových kategorií.

Počet sportovišť se navýšil a hrát se bude na čtyři sportovních halách v celé Olomouci, takže se o víkendu můžeme připravit, že přes 600 mladých sportovců „obsadí“ ulice města.

Z hlediska harmonogramu jsou v sobotu od osmé hodiny do podvečera ranní plánovány utkání základních skupin, v neděli pak vyřazovací a finálová utkání.

„Hlavním smyslem turnaje je po sportovní stránce naposledy prověřit formu týmů před zahájením soutěžní sezony a současně konfrontovat družstva, která proti sobě ve většině případů nemají šanci v průběhu sezony nastoupit,“ doplňuje Lukáš Rubín.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Olomouce Antonína Staňka, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a také předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala v rámci projektu Česko sportuje. (spo)