„Myslím, že Olomoucký kraj je pro tento druh sportu stvořený, protože tady najdeme jak roviny, tak hory,“ prohlásil prezident Českého svazu cyklistiky Marian Štětina.

Olomoucký kraj v posledních letech hostí spoustu cyklistických akcí a tato tradice bude pokračovat.

„Je tady bohatá tradice cyklistického sportu a jsem rád, že začala vznikat nová tradice v pořádání Czech Cycling Tour, která je v letošním roce poprvé zařazena do mezinárodního kalendáře světové cyklistické federace. Věřím, že tradice bude pokračovat, a proto jsme oslovili představitele města a pořadatele z Olomouce, jestli by nám byli ochotni pomoci s organizací evropského šampionátu, který pořádáme v roce 2013,“ prohlásil prezident Českého svazu cyklistiky Marian Štětina.

Svěření evropského šampionátu v hanácké metropoli potvrdil i prezident Evropské cyklistické unie UEC.

„Organizace šampionátu v České republice je pro nás záruka dobré organizace, ale i připravení kvalitní a náročné trati,“ prohlásil Wojciech Walkiewicz.

Za dva roky se tak do Olomouce sjedou stovky cyklistů z celé Evropy. „Jedná se o čtyři závodní dny, čtyři kategorie časovky i silničního závodu,“ objasnil Štětina. „Zcela jednoznačně to bude nejvýznamnější cyklistická akce na Moravě od roku 1990,“ dodal.