Vítězná šňůra olomouckého týmu, který bojuje s rozsáhlou marodkou, stále nekončí. A to přesto, že na palubovku Zory v sobotu přicestoval silný tým z Veselí nad Moravou, který má ve svém středu řadu zkušených hráček v čele s v Olomouci dobře známými Terezou Kubáčkovou nebo Annou Vodnou (v házenkářském světě známější pod dívčím jménem Gebre Selassie).

V nervydrásající koncovce předvedla v oslabení famózní individuální akci odvážná Martina Salčáková, která vstřelila třiatřicátý gól Zory.

„V podstatě jsem si šla jen pro taktický faul, abych protáhla náš útok. Cítila jsem, že mě má soupeřka na kontaktu, že minimálně faul to bude, tak jsem to zkusila poslat na hlavu brankářce a zaplaťpánbůh to tam spadlo,“ popisovala střelkyně rozhodující branky.

Olomoucká brankářka Lucie Rašková pak v posledních sekundách chytila jasnou šanci hostující kanonýrce Kučerové a mohlo se začít slavit.

„Lucka si ten poslední zákrok z říše snů asi schovala na ten nejlepší moment,“ usmívala se Salčáková. „Brankářky nás v sezoně neskutečně drží, máme tři absolutně vyrovnané skvělé gólmanky,“ pochvalovala si křídelnice.

„Musím smeknout před našim týmem, že své zápasy zvládá a bojuje, ale tentokrát to bylo samozřejmě taky o štěstí a o jedné střele v závěru. Možná by tomu utkání slušela remíza,“ přiznal trenér Zory Libor Malínek.

„V prvním poločase jsme měli trošku lepší obranu a ve druhém poločase už jsme tolik neplnili taktické pokyny, což nás stálo body. I když jsme pak zápas ještě otočili, tak jsme jej technickými chybami, kdy jsme dostali góly do prázdné brány, nakonec prohráli,“ hodnotil kouč Veselí Ľuboš Hudák.

Olomoucký tým tři ze šesti posledních výher vybojoval rozdílem jedné branky. Díky úžasné sérii drží Zora druhou příčku v MOL lize. „Je to pro nás něco neuvěřitelného, protože bojujeme z posledních sil,“ hlásila Martina Salčáková.

O další senzační výsledek pojede Zora bojovat v příštím kole na půdu třetích Michalovců.

DHK Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou 33:32 (18:16)

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 350.

Zora Olomouc: Rašková, Haládiková, Polášková – Závišková 4, Trumpešová 6, Jansová 3, Sovová, Protivánková, Kašpárková 7, Salčáková 6, Krajčovičová, Řezníčková, Patrnčiaková 7/1. Trenér: Libor Malínek.

Veselí: Hřebejková, Nejezchlebová – Kučerová 10/4, Víchová 1, Novotná 3, Štipčáková 1, Vodná 6, Lukšíková 1, Michlková 3, Kutálková, Pastorová, Jaoušková, Kubáčková 3, Boorová 4. Trenér: Ľuboš Hudák.