Hanácké derby však mělo naprosto jednoznačný průběh, Zubřice prohrály 0:3 a nedokázaly se za celý zápas zbavit přílišného respektu z kvalitního soupeře.

„Olomouc nastoupila připravená a koncentrovaná. Vůbec na ní nebylo znát, že během dvou dnů odehrála deset náročných setů. To my jsme vypadali unavenější. Navíc jsme nastoupili v hlavách s myšlenkou, že nám Olomouc dá na hubu,“ přiznal trenér Přerova Radim Vlček.

Vysokoškolačky nechtěly připustit nečekané komplikace, jako když v předešlém kole z vedení 2:0 nad Prostějovem povolily soupeři udělat z utkání pětisetové drama.

„Máme jeden zápas za druhým, naštěstí máme kvalitní a široký kádr, takže až na nějaké výpadky to celkem zvládáme. Dnes si holky byly vědomy toho, že s Prostějovem to nevyšlo úplně podle představ, zbytečně jsme si to zkomplikovali. Nyní jsme k tomu přistoupili zodpovědně a koncentrovaně, pořád jsme byli nahoře,“ byl spokojen olomoucký kouč Jiří Teplý.


V úvodních dvou sadách favorit nechal Přerovu šestnáct bodů, ve třetím dějství byli domácí rádi, když se dostali na dvouciferné číslo.

„Soupeř hraje to, co mu dovolí druhá strana. My hráli tak dobře, že jsme mu toho moc nedovolili. Příště to tak nemusí být,“ zmínil Teplý.

Slušně zaplněná městská sportovní hala v Přerově se tak nedočkala ani náznaku překvapení.

„Vím, že můžeme prohrát, ale diváci odcházeli z haly s pocitem, že jsme odehráli nějaký přátelák. A to mě mrzí, protože i zásluhou olomouckých fandů tu byla výborná atmosféra a s přízní diváků nemůžeme takhle hazardovat,“ uvědomuje si Radim Vlček.

Jeho tým klesl v tabulce na šesté místo a v sobotu zajíždí na palubovku Prostějova. Olomouc doma přivítá Královo Pole.

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 0:3 (-16, -16, -12)

Rozhodčí: Dušek, Trumpeš. Diváci: 255.
Přerov: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapavalová, Měrková, Vander Meerová, libero Vaňková. Střídaly: Jurášová, Šádková, Kohoutová, Šálková, Personová. Trenér: Radim Vlček.
Olomouc: Strušková, Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídala: Napolitano-Šenková. Trenér: Jiří Teplý.