Domácí zápas začali velmi laxně. V 11. minutě utkání za stavu 8:4 pro hosty si domácí vybrali oddechový čas. Hráčům bylo důrazně řečeno, že bez nasazení a bojovnosti se hrát nedá.

Domluva pomohla. Obrana začala dobře spolupracovat a i v útoku se Hanáci začali prosazovat. Olomoučtí házenkáři dokázali otočit skóre a do kabin se odcházelo za stavu 16:12.

Úvodních 15 minut druhého poločasu domácí pokračovali v dobré hře a dokázali soupeři odskočit až na šestibrankový rozdíl. Zbytečným vylučováním však Hanáci soupeři dovolili dostat se opět do zápasu.

Lesana snížila na rozdíl jediné branky a Stavomontáže si vybraly druhý time out. Závěr utkání už domácí zvládli díky velké bojovnosti, kdy na sebe vzali odpovědnost Michal Kubáček a Michal Havlíček.

TJ STM Olomouc - TJ Lesana Zubří 28:25 (16:12)

STM Olomouc: Drkula, Malínek, Machalík – Kubáček 6, Mazáč O. 1, Damek, Tydlačka 6/2, Lerch 3, Havlíček 3, Sekerka, Mazáč P. 4, Eger, Urbanec 5, Kaufman.