Naposledy se Zora radovala z interligové výhry proti Jindřichovu Hradci, na kterou navázala i těsným pohárovým vítězstvím na palubovce Písku. To bylo v polovině října. Od té doby však Hanačky jdou od porážky k porážce.

Po domácím interligovém debaklu se Slavií Praha přišla na řadu dlouhá zimní přestávka, během které se tým trenéra Jana Bělky připravuje na pokračování interligy, která startuje již v prvním lednovém týdnu.

V šesti přípravných zápasech se však olomouckým házenkářkám najít vítězný recept nepovedlo. Hanačky začátkem prosince dvakrát podlehly Porubě (doma 25:30 a venku 23:30), před Vánoci pak přišla další porážka s Veselím nad Moravou v poměru 28:32.

Generálkou před dalším pokračováním interligy byl pro Olomouc turnaj v Partizánskem, kde Zora postupně narazila na domácí Slávii, ukrajinský Užhorod a polský Nowy Szacz.

„Snažili jsme se procvičit varianty obran, oprášit rychlý protiútok a trochu se opět posunout v postupném útoku," řekl na klubovém webu Zory Olomouc Zory Jan Bělka.

Jeho svěřenky odehrály dobrý zápas proti domácím Slovenkám, se kterými prohrály po boji 27:29. Se silným Užhorodem ale Zora prohrála poměrně jasně 33:45. Na závěr turnaje přišla třetí olomoucká porážka od polského soupeře z Noweho Szacze 25:28.

„Turnaj i předchozí zápasy splnily naše očekávání. Určitě by bylo dobré, abychom získali i vítězství, ale beru to tak, že jsme hráli se silnými soupeři a ve všech zápasech jsme sahali po výhře. I proti Užgorodu to bylo ve 40. minutě o dvě branky, s Partizánským jsme vedli o šest branek, ale nedotáhli jsme to. S Polkami jsme zase nezachytili jejich náskok, a byť jsme stahovali, vyrovnat jsme nestihli," shrnul na klubovém webu trenér Jan Bělka.

Teď už se jeho tým může těšit na ostrý interligový zápas. V pátek se Zora představí na palubovce slovenské Šaly, která je na pátém místě interligové tabulky.

„Je to jeden z lepších celků soutěže. Letos nás dvakrát porazil, ale věřím, že dokážeme překvapit, i když to bude v Šale hodně těžké," řekl na adresu soupeře olomoucký trenér.

Zora má po podzimní části soutěže na kontě šest bodů a pro postup do českého play off potřebuje v tabulce pod sebe dostat soupeře ze Zlína, který má na kontě o dva body více, a navíc před sebe nepustit silný tým Veselí nad Moravou.

„Před námi jsou zápasy, ve kterých musíme bodovat. Ty musíme zvládnout, pokud chceme do play off postoupit," ví olomoucký lodivod Jan Bělka.