„Přišel jsem sem odevzdat sto procent pro tým a myslím, že v zápase se to ukázalo,“ pochvaloval si.

Máte za sebou vítěznou premiéru v novém týmu. Bylo to ale pořádné drama, že?
Drama to bylo, ale my jsme si před zápasem řekli, že je nám jedno, jestli vyhrajeme o gól, ale prostě aby to už konečně přišlo. Stalo se to v prvním zápase, co jsem tady, za což jsem velice rád. Všichni jsme bojovali a byl to super výkon v domácím prostředí.

Lovosice jste až na dvě výjimky vůbec nepostili do vedení, jenže v závěru vyrovnaly váš pětigólový náskok. Co zápas rozhodlo ve váš prospěch?
Myslím, že naše bojovnost v obraně, rvali jsme se jeden za druhého. Lovosice srovnaly skóre, když vytáhly obranu 1:5. My jsme chvílemi nevěděli, co na tuto obranu máme hrát. Nakonec jsme to ale se štěstím ukopali na tu výhru.

Jak se zrodil váš příchod do Litovle?
Minulou sezonu jsem skončil v Rakousku a půl roku jsem čekal na nějakou vhodnou nabídku, ale nepřišla. S Luďkem Fabiánem jsem byl v Šaľe a znám i trenéra Vávru, tak jsme se dohodli, že přijdu sem a pokusím se týmu pomoct získat body v boji o záchranu.


Neváhal jste při pohledu do tabulky, který pro Litovel vypadal dost beznadějně?
Na to jsem se moc nedíval. Jak říkám, znal jsem trenéra Vávru a on mě přemluvil. Já jsem věděl, že když začneme pracovat, tak to půjde. A jsem za to velmi rád.

Jak jste strávil půl roku bez angažmá? Trénoval jste individuálně?
Byl jsem doma na Slovensku. V létě jsem začal přípravu v Topolčanech, když jsem si myslel, že ještě najdu nějaký klub, jakmile se to rozběhne. Ale pak jsem si alespoň od házené trochu oddechl, trénoval jsem individuálně a teď mám o to větší chuť.

V kariéře jste byl zvyklý na větší kluby než je Tatran. Jaké máte zatím pocity z nového působiště?
Myslím, že parta i chlapci jsou v pohodě, sedlo si to. Když budeme pracovat, tak to bude dobré. Všichni v klubu mi vycházejí vstříc. Je to jedno, jestli jsem byl ve větších klubech anebo ne. Já jsem sem přišel odevzdat sto procent pro tým a myslím, že v zápase se to ukázalo.

Máte dobrý pocit z výkonu v premiéře?
Ano, ano, i když to byl první soutěžní zápas po půl roce. Bylo to vidět a taky jsem to cítil, ale myslím, že se to bude každým zápasem zlepšovat.

Litovel slaví první dva body do tabulky, na předposlední místo ale stále ztrácí sedm bodů. Věříte, že to takhle může jít dál a že jste schopni udělat nějakou vítěznou sérii?
My teď můžeme jít od zápasu k zápasu a není na nás žádný tlak. V žádném utkání nebudeme považovaní za favorita, takže nemáme co ztratit a tak to budeme brát i v dalších zápasech.