Celkově 108 mužů, 27 žen a 25 štafet si to rozdalo na Šutru. Pro sobotní závod vyšlo perfektní počasí, možná bylo až moc hezké, což někteří ze závodníků úplně neocenili. „Raději bych byla, kdyby pršelo,“ pronesla jedna z nich, když doběhla celá splavená.

Šutr start | Video: Michal Muzikant

Nicméně na startu teplé počasí určitě každý uvítal, protože se začínalo plaváním. V Mostkově si závodníci střihli 320 metrů a obkroužili celý rybník, což sledovalo spoustu fanoušků z kategorie rodin, kamarádů či přátel, kteří po celou dobu každého povzbuzovali.

Po náročném plavání, kdy v hloučku nebylo ve vodě téměř k hnutí, následovala trasa na horských kolech. Muže jeli 21 kilometrů, ženy o tři méně. Přemístili se z Mostkova do Šumvaldu například přes Libinu či Břevenec. Po cestě bylo možné potkat několik dalších fanoušků, kteří měli také cedule. Na jedné takové stálo: „Mámo do toho“.

Šutr plavání + kolo | Video: Michal Muzikant

Poslední disciplínou byl běh, který startoval i končil na fotbalovém hřišti v Šumvaldě. Trasa měřila celkově 5,2 kilometru (dva okruhy po 2,6 kilometrech).

Celý závod se nesl v přátelském duchu a spousta diváků fandila a povzbuzovala jednotlivé soutěžící.

„Chci polít vodou,“ hlásila jedna ze závodnic. „Už nemůžu, nemám z čeho,“ odpovídal na povzbuzování další běžec.

Šutr - běh 3 | Video: Michal Muzikant

Nejlepším ze všech byl Martin Borák z Libiny, který celý závod zvládl za 1 hodinu 17 minut a 8 sekund. O svém triumfu rozhodl v běhu. Druhý skončil Stanislav Krajča a bronzový byl Marek Tetera.

Zajímavostí bylo, že v kategorii od 18 do 29 let skončil třetí teprve čtrnáctiletý Jakub Malík, za jehož start se přimluvil otec a kategorie tak nebyla až od osmnácti.

Mezi ženami triumfovala Katrin Sásová, druhá byla Kateřina Ondrušík a třetí Ivana Doležalová.

Štafety ovládl Lumiro tým, v mixech Gym Šumvald tým a v ženských týmech Terénní krůty.

Šutr - běh | Video: Michal Muzikant

„Je za námi další nezapomenutelný ročník,“ napsali organizátoři na facebookový profil. Hlavním organizátorem je Jakub Berka.

Celou akci završila zábava kapely Livin, během dne bylo k dispozici také bohaté občerstvení včetně foodtrucku s hamburgery.