Trať se sobotním startem na rybníku v Mostkově, kde účastníci plavali 320 metrů, se pokusil zdolat mimo jiné také trojnásobný vítěz Wintermana, a známý triatlonista David Jílek, který triumfoval rovněž na Ironmanovi v Jižní Africe. Po plavání následovalo 21 kilometrů na kole a 5,2 kilometru běhu. Cíl byl na fotbalovém hřišti v Šumvaldě.

Za krásného slunečného počasí se s nástrahami nejlépe vypořádal Boris Janata ze Slovenska, který až v závěrečném běhu setřásl Filipa Hansliana z Rýmařova. Třetí místo bral zmiňovaný David Jílek ze Zábřehu.

Mezi ženami vládla Petra Poučová z nedaleké Nové Hradečné. Stříbro získala Ivana Doležalová z Hluboček a třetí byla uničovská Jana Pospíšilová.

Závodu se zúčastnil rovněž 72letý Pavel Podešva, který je ve své kategorii mistrem světa a dvakrát skončil druhý na X-Terra a Havaji.