„Trošku jsme měli strach z deště, ale nakonec se nám to vyhnulo a počasí bylo ideální. Navíc se nám nikdo takzvaně ‚necvakl‘, což znamená, že se žádná z lodí nepotopila. Všichni si to užili, pro takových 99% z nich to totiž byl vůbec první zážitek tohoto druhu. Byla to prostě paráda," pochvaloval si moderátor celé akce Petr Zakopal.

Ze všeho nejdříve jely týmy proti sobě rozjížďky, z nichž vzešli semifinalisté a také účastníci jízd o páté až osmé místo. Ze čtyř jízd do bojů o titul nakonec postoupily týmy Černá perla, Random Heros, Akademici a Chrliči. S dalším umístěním se pak museli spokojit BOT/LOĎ, Svěží vánek, ESN Cult a Krvaví Dráčci. Týmy dojely přesně v pořadí, ve kterém jsou napsány.

To ale nebylo všechno. Kromě samotných závodů totiž jednotlivé týmy soutěžily i v lukostřelbě. V té si také nejlépe vedli soutěžící z Černé perly. „Počítaly se výsledky čtyř nejlepších členů týmu, které se následně sečetly," vysvětlil pravidla Zakopal.

Nyní už zbývá jen doufat, že se tato akce bude konat i v příštích letech a přitáhne k této bezesporu zajímavé disciplíně ještě více sportovních nadšenců.