Než se borci probojovali do slavnostního večerního klání, které zahrnovalo jedenáct finálových zápasů, museli projít dopoledními a odpoledními eliminacemi. Ti úspěšní se pak mohli vrhnout na jednotlivé zápasy.

V nich diváci bohužel nemohli sledovat novopečeného mistra světa Pavla Hennricha. Olomoucký kickboxer si z německého Karlsruhe dovezl kromě zlata i prasklý ušní bubínek a Czech Open sledoval pouze v roli diváka.

„Dost jsem se na to těšil. Představit se před domácím publikem, to měla být taková odměna za celoroční trénování, ale doktor mi start nedoporučil,“ řekl Hennrich, který se tak bude připravovat až na mistrovství Evropy ve Vídni, které se nezadržitelně blí­ží.

Nejočekávanějšími zápasy byly bezesporu superfighty MMA. Ve váhové kategorii do 95 kilogramů se utkal Daniel Filakovský se zkušeným Jiřím Paluskem. Borec z klubu Penta Gym Praha mladého Filakovského doslova položil na zem a postupně rozstřílel údery na hlavu. Zápas byl ukončen kockoutem a Filakovský se pak z ringu sbíral několik minut i za asistence lékařů.

„Kdo by měl zájem si vyzkoušet zápas s Jiřím Paluskem, tak má možnost, protože bude trénovat v olomouckém klubu Smash Gym Kickbox,“ poznamenal moderátor zápasnického večera.

Nabídka vskutku jen pro ty největší odvážlivce.

Z domácích reprezentantů zazářil v kategorii K–1 do 75 kilogramů olomoucký Radek Moudrý, který na body porazil Viléma Láce z Příbami.

V superfightu večera porazil svěřenec olomouckého trenéra Prstka David Koutný přerovského Ondřeje Srubka, který se může pyšnit titulem mistra Evropy. Zápas ale dlouho netrval, protože Srubek musel vzdát kvůli krvácení z čela poté, co se se svým soupeřem nepříjemně srazil.

Wiedermann zazářil

V ringu se neodehrály pouze tvrdé souboje nabušených kickboxerů.

K vidění bylo také vystoupení mladého olomouckého boxera lehké váhy Mario Widermanna, který vyniká výborným pohybem a technikou.

Reprezentant Dukly Olomouc vyzval v boxerském souboji Otu Rückera z Lokomotivy Trutnov.

Zkušenosti byly jednoznačně na straně domácího borce, který roli favorita zvládl na výbornou. V zápase na tři kola vyhrál Wiedermann na body.

„Byl jsem spokojený, pohoda. Po prázdninách jsem se trochu zlepšil. Makali jsme dvoufázově,“ vyprávěl po zápase olomoucký talent, který si pochvaloval výbornou atmosféru, která panovala v RCO.

„Je to větší než boxerské turnaje. Byl jsem tady jediný boxer, tak aspoň ať vidí, jak to chodí v boxu,“ poznamenal Wiedermann.

„V domácím prostředí jsem si to užíval. Atmosféra byla tak o padesát procent lepší než na boxu. Bylo to hodně dobré,“ chválil olomoucký boxer.

Proti Rückerovi už Wiedemann jeden zápas odboxoval a byl pro něj s vítězným koncem.

„On je trochu méně zkušený než já. Ale je to rozhodně dobrý soupeř,“ řekl Wiedermann na adresu svého soka.

Olomoucký boxer rovněž nastínil, k jakým vrcholům směřuje jeho letošní příprava. „Chystám se na mistrovství republiky mužů, které bude v listopadu nebo prosinci. Tam se bude boxovat na třikrát tři minuty, takže musím hodně zamakat na fyzičce,“ upozornil boxer, který si rozhodně nedává nízké cíle.

„Aspoň medaile musí být. Nejlépe kdybych byl ve finále,“ dodal.