K týmu se už připojily dvě nové posily, brankářka Dagmar Vyhlídalová a navrátilka z Německa Kateřina Růžičková. „Obě budou muset hodně usilovat, aby nahradily Černou s Vaškovou,“ říká v rozhovoru pro Olomoucký deník trenér mistrovského celku Lubomír Krejčíř.

Rozhovor

Minulá úspěšná sezona už je uzavřenou kapitolou. Začíná příprava na tu novou, potkalo vás teď v začátku nějaké překvapení, ať už příjemné či nepříjemné? Dvě zkušené opory odešly, kdo je nahradí?
Zatím nic, co by bylo mimo plán, nás nepotkalo. Všechno probíhá, tak jak má. Hráčky, o které jsme usilovali, tak jsou tady. To znamená Vyhlídalová do branky a Růžičková, která se vrací z Německa. Příchody se nám povedlo koncipovat tak, aby zacelily díru po odchodu Černé a Vaškové. Jsou to hráčky na stejné posty. Samozřejmě Lenku Černou asi nikdo nenahradí z hlediska výkonu. Myslíme si ale, že Dáša Vyhlídalová je velice zkušená brankařka, která se pohybuje v interlize už deset let. Její zkušenosti určitě využijeme.

Největším přestupem je ale návrat Katky Růžičkové.
Já věřím, že načerpala nové zkušenosti z ročního působení v Německu. I z hlediska jejího přístupu k vrcholovému sportu. Poznala i ty, řekněme drsnější, stránky vrcholového sportu a doufám, že to bude ku prospěchu jejího herního výkonu. Takže si myslím, že žádné citelné oslabení by nemělo nastat. Ale určitě Vašková s Černou jsou to nejlepší, co v české házené na jejich postech máme. Jak Katka, tak i Dáša budou muset hodně usilovat, aby ty jejich výkony nahradily. Myslím si ale, že to zásadní oslabení určitě nebude.

Vyhrát český titul znamenalo samozřejmě obrovský sportovní úspěch. Obhajovat je ale vždy těžší. S jakými ambicemi vstupujete do nadcházející sezony?
To se musí vždycky odvozovat nejenom od vlastních schopností, ale i od znalosti síly soupeřů a ty zatím máme spíše kusé. Ale to, co zatím víme, že jak Veselí, tak zejména Slavia výrazně posilují. Náš realizační tým je si toho vědom. Domníváme se, že dojde k vyrovnání té trojice na špici. A že to bude víceméně rovnocenný boj až do konce. V žádném případě nebudeme tak jako v loňské sezoně favorité. Ale bez šance na obhajobu titulu určitě nejsme a porveme se o něj.

Myslíte si, že kádr je dostatečně silný, aby se mohl prosadit i v konkurenci předních slovenských týmů?
Podle informací, které jsou, tak v letošní sezoně nastane výrazný posun u slovenských týmů. Zejména u Michalovců, z hlediska angažování zahraničních hráček. Takže zase asi budeme velice těžce na tu slovenskou špičku dosahovat. Michalovce angažovaly šest cizinek, dá se říct té vyšší třídy, zejména z Maďarska a Ukrajiny. Další cizinky budou v Šale a sílu si určitě zachová i Bratislava. Vrací se dokonce tři nebo čtyři maminky v Banské Bystrici, všechno zkušené reprezentantky. Myslím si, že ta slovenská špička zase zůstane o ten drobný náskok vpředu před českými týmy. Takže ten poměr sil nejspíš zůstane zachován.

Los poháru vám přidělil běloruského soupeře, tým BNTU BELAZ Minsk. Je to z vašeho pohledu přijatelný soupeř?
Tak z těch možností, které tam byly, to není nejhorší, ani nejlepší. Byly tam čtyři celky, Madeira, ABU Baku a Holanďanky. Vychází mi to jako ta průměrná možnost, protože Baku jsem viděl teď a je to velice silný tým. Velice kvalitní, složený z ruských hráček, nikoli ázerbájdžánských. Ty ale dostaly občanství a tvoří prakticky reprezentaci Ázerbájdžánu. Asi nejschůdnější by byla ta Madeira. Bohužel jsme tedy nakonec dostali Minsk, který má svoje kvality, je to zkušený celek. I když každý rok dochází k přesunu sil a my budeme vidět, na jaké jsou úrovni. První kolo je vždycky o znalosti soupeře. Minsk ještě předtím potkáme na turnaji v Hodoníně. Otázka je, do jaké míry budou taktizovat oni a do jaké míry budeme taktizovat my a v jakém nastoupí týmy složení. Podle těch informací, které jsou, tak by postupové šance měly být naprosto vyrovnané.