Tělocvična Gymnázia Čajkovského potřetí v historii hostila zápas nejvyšší české basketbalové soutěže. A zaplnila se velice slušně. Na olomoucké diváky, ale i fanoušky, kteří přicestovali z Prostějova, čekalo parádní drama.

O vyrovnaném zápase však v první čtvrtině nemohla být řeč. Stejně jako v nedávném pohárovém souboji BK Olomoucko nezvládlo s Nymburkem začátek. Brzy prohrávalo 0:11 a 5:23.

„Pro nás to byl katastrofální vstup. Trenér pak prostřídal a dal družstvu dobrou facku,“ konstatoval Lukáš Palyza, reprezentační křídelník v barvách hanáckého celku.

Ztráta domácích se vyšplhala až na 22 bodů, pak ovšem svěřenci trenéra Predraga Benáčka začali manko smazávat. „Hráči ukázali charakter,“ těšilo zkušeného kormidelníka.

Najednou začali nymburští basketbalisté ztrácet půdu pod nohama. Borcům ve žlutých dresech vycházely parádní kombinace a především díky střelecké pohodě Douglase po třetí čtvrtině prohrávali jen o dva body.

V posledním hracím období se Olomoucko dostalo dokonce do čtyřbodového vedení. Pak ovšem Dunans nezvládl smeč a následně zbytečně ztratil míč na půlce.

Zbytečné chyby domácích Nymburk pod taktovkou Pavla Pumprly tvrdě trestal.

„Detaily v koncovce hrály pro soupeře. Nejvýraznější moment byl, když T. J. přišel o balon a ještě nešťastně udělal nesportovní chybu na Pavla Pumprlu. Tohle bilo do očí nejvíc, ale těch momentů tam byla spousta,“ hodnotil Palyza.
Nymburk otočil skóre na 98:94 ve svůj prospěch a výsledkovou senzaci na Hané nedopustil.

„Tenhle zápas se mi líbil,“ usmál se dvaatřicetiletý rodák ze Zábřehu. „Taková utkání přesně potřebujeme. Nikoho nebaví vyhrávat pořád o dvacet nebo o třicet. Všichni hráči si teď začnu uvědomovat, že i v české lize se může něco stát,“ pochvaloval si Pumprla kvalitní test, v němž jeho tým nakonec obstál.

„Tolik jsem ale zas překvapený nebyl. Olomoucko hlavně ve druhé polovině sezony ukazuje, že může být nebezpečným soupeřem nejen pro nás, ale i pro ostatní. Očekávám je minimálně v semifinále play-off,“ řekl na adresu hanáckého týmu Pumprla.
V další zápase nadstavby hraje Olomoucko ve středu v Pardubicích. Na prostějovské palubovce pak v sobotu 9. března přivítá Děčín.

BK Olomoucko – ČEZ Basketball Nymburk 94:98 (15:30, 29:27, 32:21, 18:20)

Body: Douglas 30, Dunans 16, Pelko 15, Palyza 14, Norwa 8, Goga a Sehnal po 4, Váňa 3 - Benda 18, Bohačík 17, Hruban 13, Pumprla 12, Wright 11, Vyoral a Myers po 8, Kříž 5, Davis 4, Peterka 2. Fauly: 28:36. TH: 41/32 : 29/20. Trojky: 6:8. Doskoky: 32:35.