Minulý týden na pozici hlavního trenéra skončil Alois Lasovský a první poznatky získával nový lodivod Michal Hradil. Už v první půli otočili Karvinští kormidlem zápasu směrem ke svému vítězství.

Domácí se během úvodních dvaceti minut dostali do manka až osmi gólů a před poločasovým hvizdem rozhodčích už zkorigovali pouze o jednu branku.

„V obraně to chlapci oddřeli, udělal jsem nějaké změny, které zafungovaly, ale v útoku jsme lehko ztratili míč a dovolili jsme soupeři navyšovat skóre. Vždy, když jsme se dokázali dotáhnout na čtyři góly, udělali jsme sérii chyb," uvedl pro svazový web trenér Litovle Michal Hradil s tím, že viděl řadu rezerv, na které se může se svými svěřenci zaměřit.

„Když jsem v týdnu přišel k týmu, našel jsem výbornou partu, která na sobě chce pracovat. My jsme se v tom krátkém čase víceméně věnovali obranné činnosti, po zápase s Karvinou však vidím, že nás tlačí i druhá bota a tou je útok," řekl Hradil.

Druhá půle přinesla další zvýraznění náskoku Karviné, která před prostřídáním sestavy vstupovala do závěrečných minut s luxusním náskokem dvanácti gólů za stavu 22:34.

Posledních sedm minut nabídlo gólově vydařený úsek domácích barev, kdy Tatran korigoval konečné skóre na 30:35. „Na odstranění technických chyb a herní disciplíně musíme hodně zapracovat. Věřím, že čím víc budeme s touto partou trénovat, tím se posuneme dál," pozitivně prohlásil po prvním utkání u litovelského týmu Michal Hradil.

Hanáci budou mít příležitost vylepšit svou extraligovou bilanci v sobotu, kdy zamíří do severovýchodních Čech. Soupeřem jim bude devátý celek tabulky z Jičína.

Tatran Litovel – HCB Karviná 30:35 (12:19)

Nejlepší střelci: Zbránek 8/4, Šmíd 7, Bechný 5 – Monczka 10/2, Frančík 9, Užek Jan 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 44/ – 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 239.