„Byl to nakonec krásný zápas. Nejsem ale spokojen se vstupem do utkání. Určitě nebylo úmyslem Olomouc uspat," smál se po duelu trenér Přerova Libor Gálík.

Favorit utkání byl jasný, podle toho taky vypadal první set. Olomoučanky povolily domácímu Přerovu pouhých osm bodů.

Druhá sada byla o něco vyrovnanější, hosté ale od stavu 9:8 začali Přerovským odskakovat. Nakonec neměli problém dostat se do vedení 2:0.

„V úvodu to byl krach sestavy, která nastoupila, nepomohlo ani střídání. Musíme příště začít s tím, s čím jsme skončili, aby tam byla nějaká atmosféra," řekl dále přerovský kouč.

Od třetího setu se zdálo, že se cosi otočilo. Zubřice se probraly a najednou dominovaly i na síti.

Pomohlo jim i několik zbytečných chyb Olomouce, vedení domácích narostlo nakonec až na 20:9, což bylo vzhledem k předchozímu vývoje duelu nepředstavitelné.

Přerov nakonec vyhrál 25:17.

Také ve čtvrtém setu se domácí srdnatě prali s kvalitním soupeřem.

Díky dobrému podání Svobodové to bylo už 10:6, Olomoučanky se ale dokázaly probudit a srovnat krok až na 15:15. Koncovka ovšem patřila Přerovu, stav 25:22 znamenal, že se půjde do velice překvapivého tie breaku.

V tom se hosté dostali až do tříbodového vedení, které ale prohospodařili a v dramatické koncovce pustili Přerovanky k mečbolu, kterým čtvrtý celek extraligy nepohrdl.

„Děvčata dostaly soupeře pod tlak, Olomouc začala dělat chyby, trošku byla asi uspaná, a pak už se do toho nedostala. Takto musíme jít i do play-off s Olympem", připomněl přerovský kouč blížící se nejdůležitější část sezony.

„Dnes jsme úplně vypadli z role, zápas se hraje na tři vítězné sety. Odešli jsme hlavně v koncentraci a sami jsme Přerovu hodně pomohli," kroutil hlavou olomoucký trenér Jiří Teplý.

Přerovanky si tak před vyřazovacími boji s Olympem posílily sebevědomí. První mač odehrají v sobotu na domácí palubovce. Olomouc doma přivítá Frýdek-Místek.

Volejbal Přerov Precheza – VK UP Olomouc 3:2 (-8, –18, 17, 22, 13)

Nejvíce bodů: Svobodová 20, Tomášeková 15, L. Kohoutová 11 – Michalíková 17, Závodná 15, Kubová a Dumančičová po 14.

Rozhodčí: Dziacký, Topolánek. Čas: 116 minut. Diváků: 140

Přerov: Tomášeková, Rašková, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, Polášková, libero Šťastná – L. Kohoutová, Šebetovská, Kubínová. Trenér: Libor Gálík.

Olomouc: Dedíková, Závodná, Nováková, Michalíková, Dumančićová, Kubová, libero Hronová – Sochorcová, Košická, Čudová. Trenér: Jiří Teplý.