Za německou volejbalovou etapou se ohlíží posila olomouckého výběru velmi pozitivně. „Bylo to super, užila jsem si to volejbalově. Samozřejmě to bylo trochu o něčem jiném, než v České republice. Zkusila jsem si zahrát trochu vyrovnanější soutěž, kde může osmý tým porazit první. Volejbal je tam trošku na vyšší úrovni. Také kvůli tomu, že v Německu je hodně zahraničních hráček," uvažovala Nikol Sajdová.

Víceleté působení v kvalitnější zahraniční soutěži vnímají hráčky jako jeden z cílů a možnost herního zlepšení. „Nevím, jestli mě to posunulo, ale něco jsem se tam naučila," usmívala se volejbalistka a pokračovala: „Nabyla jsem zkušenosti. Oba týmy, ve kterých jsem byla, se chtěly udržet kolem pátého místa, případně bojovat o semifinále play-off. Ambice na titul tam úplně nebyly," prozradila hráčka původem z Bílovce.

Po pětiletce v Postupimi a Vilsbiburgu u Mnichova už však 185 cm vysoká blokařka vyhlížela návrat do českého týmu. „Hodně jsem se na to těšila. Už to tady znám, mezi spoluhráčkami mám hodně kamarádek. I prostředí v Olomouci se mi líbí. Těšila jsem se i na to, že bychom mohly mít konečně šanci potrápit Prostějov v boji o zlatou medaili," přála si hráčka, která s prostějovským týmem už titul před lety oslavila, tehdy však v základní sestavě hvězdného týmu neměla před příchodem do Olomouce místo. Před pěti lety poté podlehly vysokoškolačky Prostějovu ve finále a Sajdová se prosadila do Německa. Stříbrné emoce si Olomoučanky zopakovaly po až v loňské sezoně. Prostějov získal osm titulů v řadě a jeho pozice se zdá být neotřesitelná.

Nyní ostřílenější Nikol Sajdová by chtěla s Olomoucí šokovat volejbalové Česko. Zda to bude možné, se teprve ukáže. „Všichni nějak čekají, jak to v další sezoně s Prostějovem bude. Jestli bude pořád tak moc silný, nebo se mu konečně nějak vyrovnáme," přemítala o ambicích pro novou sezonu osmadvacetiletá volejbalistka a k současné síle olomouckého celku dodala: „Ještě nejsme úplně kompletní, takže těžko říct. A také nevíme, jak bude vypadat Prostějov. Pokud to bude v našich možnostech, tak bychom je chtěly určitě potrápit," podotkla. Z německých týmů pro ni vedla také cesta k řadě zápasů české reprezentace, v současnosti se ale národní tým připravuje na kvalifikaci na evropský šampionát bez olomoucké blokařky. „V závěru sezony jsem měla zdravotní problémy a chtěla jsem je doléčit a jít zdravá do přípravy. Proto jsem pozvánku na reprezentaci odmítla," vysvětlila Sajdová na závěr.

Trenér Jiří Teplý o Nikol SajdovéNikol tady působila a známe ji. Je to spolehlivá hráčka s kvalitním servisem a dobrým útokem. Zná i olomouckou situaci. Když jsme se dozvěděli, že se vrací do české republiky, tak jsme udělali všechno pro to, abychom ji dostali k nám. Určitě by měla patřit k posilám.