Hlavním dějištěm závodů bude Zámecké náměstí, kde jezdci absolvují tři divácky atraktivní soutěžní sekce. Další tři úseky budou připraveny v lese v nedaleké přírodní lokalitě Skalka nad kynologickým cvičištěm. Tato kombinace prostředí je jedním z důvodů, proč do Velké Bystřice závodníci rádi jezdí.

„Některým více vyhovují umělé sekce před diváky, jiní zase nedají dopustit na přírodní terény. Bystřický závod nabízí pro každého něco", vysvětluje ředitel závodu Radek Janka z pořádajícího BK Olomouc.

Uspořádat dvoudenní akci a spojit více soutěží do jediného víkendu si vyzkoušeli pořadatelé premiérově 
v loňském roce. Ohlasy byly velmi pozitivní.

„Příprava tratí je poměrně náročná, takže pokud víme, že je nestavíme pouze na jediný den, ale na dvoudenní závod, můžeme jim věnovat více energie a v konečném důsledku z toho profitují jak jezdci, tak diváci", dodává Janka. Chybět letos proto nebude oblíbená sekce nad náhonem na náměstí a nachystáno mají pořadatelé 
i několik novinek.

Oba dny jsou zařazeny mezi nominační soutěže na letošní mistrovství světa jak pro české jezdce, tak pro závodníky ze Slovenska. Zájem o start ve Velké Bystřici projevili i trialisté z Rakouska, Maďarska a Lotyšska.