Konkurence je obrovská. V kategorii chlapců však o pohár zabojují rovněž reprezentanti z Masarykovy ZŠ ve Velké Bystřici.

„Je to velká čest a ohodnocení práce všech lidí, kteří pro házenou dělají všechno ve svém volném čase,“ říká trenér domácího týmu Vítězslav Matulík.

Jeho svěřenci poměří síly s chlapci ze základních škol v Lovosicích, Plzni, Jičíně, Novém Veselí a Zubří – co název města, to ve světě mužské házené zavedená extraligová značka.

„Jsme si vědomi síly těchto týmů s velkou tradicí, ale my určitě nedáme kůži zadarmo,“ burcoval svůj tým trenér Matulík. „Chceme si ale hlavně užít každé utkání,“ říká.

Z VELKÉ BYSTŘICE DO EXTRALIGY

Hanácký mládežnický tým ale není ve finále náhodou. Také ve Velké Bystřici totiž v minulosti vychovali řadu hráčů, kteří se dokázali prosadit.

Jen namátkou: Michal Vydra, David Krahulec, Ondřej Švébiš, Dominik Tkadleček, Tomáš Prošvic nebo Norbert Menšík. Další mladší hráči nyní získávají zkušenosti za starší dorost HC Zubří.

„Je to o tréninku, tvoření tréninkových jednotek, spolupráci s RHC Olomouc a dále o neustálé práci s mládeží, která posléze přináší ovoce,“ prozradil recept na výchovu talentů Matulík.

CÍTÍME SE VE FORMĚ

Sportovní liga škol.Zdroj: Deník

Slavnostní zahájení proběhne v úterý v 11 hodin ve Sportovní hale Na Letné.

Turnaj vyvrcholí středečním finále, které přenáší živě ČT sport. Od 11.50 se o pohár poperou dívky a od 12.55 chlapci. Pro domácí tým by byl sen, zahrát si před televizními kamerami.

„Náš tým se cítí ve formě a motivovaně i přesto, že příprava nebyla stoprocentní. Je to pro nás čest, že pořádáme tento turnaj na naší škole,“ prohlásil Lukáš Nádvorník, mladý křídelník či pivot Velké Bystřice.

Už odmala může na vlastní oči sledovat své házenkářské vzory, hanácký tým je totiž stálým účastníkem první ligy mužů.

„Jsem skalním fanouškem našeho domácího klubu Velká Bystřice. Vzorem je mi pan učitel Ondřej Dostál,“ nechal se slyšet Lukáš Nádvorník.

Jeho tým půjde do boje s tajnou taktikou.

„Nemůžu o ní moc hovořit. Použiji šachovou terminologii: pokusíme se soupeře vyšachmatovat,“ usmál se mladý házenkář.

Účastnické školy republikového finále

Chlapci:

ZŠ Antonína Baráka Lovosice

11. ZŠ Plzeň, Baarova

ZŠ Jičín, Železnická

ZŠ a MŠ Nové Veselí

ZŠ Zubří

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice

Dívky:

ZŠ Ústí nad Labem, Neštěmická

ZŠ Starý Jičín

ZŠ K. V. Raise Lázně Bělohrad

ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova

17. ZŠ Křiby, Zlín

ZŠ a MŠ Velká Polom

Finále (živě ČT sport):

středa

11.50: dívky

12.55: chlapci