Stümpelová končí s volejbalem z osobních důvodů, uvedl klub na svém webu. „Děkujeme jí za služby a kvalitní výkony, které odváděla. Přejeme jí vše dobré do dalšího života. Jak už jsem si mnohokrát za své působení v managementu profesionálního sportovního klubu ověřil, nemá smysl nikoho nátlakem přesvědčovat k pokračování vzájemné spolupráce. Budeme vždy usilovat o to, aby všechny naše hráčky táhly za jeden provaz a považovaly za čest bojovat za olomoucký tým,“ řekl předseda VK UP Jiří Zemánek.

Místo Stümpelové přichází z klubu Alanta čtyřiadvacetiletá ukrajinská blokařka Viktoria Moscická. V minulosti hrála i za izraelský Maccabi Nazaret a úspěchy sbírá také v plážovém volejbalu.

„Je podobný somatotyp jako Nikola. Disponuje dvěma typy servisu, tedy plachtícím i smečovaným, a vyniká prací na síti nejen výškou a přesahem bloku, ale i rejstříkem úderů. V mezihře má přes své relativní mládí velký přehled,“ charakterizuje svou novou svěřenkyni olomoucký kouč Martin Hroch.

„Olomouc už jsem pár let sledovala, protože zde působila moje kamarádka Katrina Zilbermanová. Když jsem zjistila, že bych tam mohla taky hrát, tak jsem byla velmi ráda. Je to pro mě další etapa, budu poznávat nový stát, tým a soutěž. Pokusím se družstvu pomoct dosáhnout na co nejvyšší cíle jak v extralize, tak i v pohárech,“ slibuje nečekaná posila vysokoškolaček.