„Byl to krásný vyrovnaný zápas, který se musel hlavně líbit divákům. S výkonem svého družstva jsem spokojen. Takový bychom rádi předváděli dál, a to až do konce sezony," pochvaloval si sobotní zápas kouč Olomouce Jiří Teplý.

„Bylo vidno, že je to naše první utkání po delší pauze. Byla vidět nějaká nerozehranost, ale každopádně musím pogratulovat Olomouci, protože hrála fantasticky," složil poklonu soupeři kouč Agelek Peter Goga.

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný boj, kdy se hostující celek českému mistrovi postavil s nebývalou odhodlaností. Vysokoškolačky několikrát vzaly Agelkám vedení. Domácí držely nad vodou především dobré bloky, přesto svou ztrátu nemohly dotáhnout.

závěru setu za stavu 20:22 si tak kouč Goga musel vzít oddechový čas. Agelky srovnaly až za stavu 23:23.

To po oddechovém čase sáhl kouč Teplý. Drama ale pokračovalo dál. Hostující celek byl však skvěle rozjetý a zásluhou Napolitanové zvítězil 27:25.

„Olomouc všechno vykryla, hrála výborně. Body dělala na popáté, na pošesté. To jsem ještě neviděl. Přesto si myslím, že kdybychom uklohnili, ten první set, tak celý zápas mohl skončit 3:0," řekl po utkání Peter Goga.

Druhý set už ale žádné překvapení nepřinesl. Prostějov jej ovládl hladce 25:16. Agelkám tentokrát pomohly dobré servisy z rukou Herelové a Hindriksenové.

Olomouc držela s domácím výběrem krok do stavu 7:7. Pak se vedení chopily svěřenkyně kouče Gogy a set už si vzít nenechaly, ani přes dva oddechové časy Olomouce.

Třetí set dlouho vypadal jako jasná záležitost. Prostějov si vytvořil čtyřbodové vedení a jasně kráčel za výhrou.

Hosté se však znovu vzbudili a začali domácí dotahovat. Dedíková dokonce srovnala na 14:14. Matienzové se znovu podařilo Agelky od Olomouce odpoutat na rozdíl čtyř bodů.

Teplého tým ale znovu srovnal. Dramatický závěr ale lépe zvládly Gogovy svěřenky a vyhrály 25:23.

Čtvrtá sada pak přinesla do zápasu ještě větší drama. Olomouc byla od začátku lepším týmem a rychle domácím utekla o čtyři body. Tento náskok si hosté drželi dlouho. Nakonec se o něj připravili sami, velkým množstvím autů.

Prostějov se chopil šance a zásluhou Matienzové a Frigové dokonce vedl 20:18.

Pak se ale znovu probudily vysokoškolačky a skvělou obranou porazily favorita 25:22.

„Letos máme kvalitní družstvo. Rádi bychom letos byli s Prostějovem konkurence schopní," prozradil své plány kouč Teplý.

Peter Goga to pak jen vítá: „To je perfektní. Jen víc zápasů, kde si hráčky musejí sáhnout na dno. To je pro nás výhodné."

O vítězi tak musela rozhodnout zkrácená sada. Tu začaly lépe Agelky, když vedly 2:0. Náskok si pak Agelky zásluhou Herelové a Matienzové držely dál a pomalu narůstal.

Po oddechovém čase však znovu zazlobili hosté. Napolitanová snížila olomoucké manko na jeden bod. Drama tak pokračovalo dál. Navíc výtečný blok hostů znamenal srovnání na 10:10. Chyba Herelové pak dokonce pustila Olomouc do vedení 13:12.

První mečbol pak připadl týmu trenéra Teplého. Ten ale neproměnil. Naopak šanci na výhru dostali domácí.

Napolitanová skončila v síti a Agelky mohly slavit výhru.

VK AGEL Prostějov – VK UP Olomouc 3:2 (-25, 16, 23, –22, 14)

Rozhodčí: Kmoníček a Velinov. Čas: 136 minut. Diváků: 600.

Prostějov: Hindriksenová, Matienzová, Trnková, Basaová, Emontsová, Herelová, libero Kovářová – Gambová, Rodriguezová, Frigová, Tinklová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš.

Olomouc: Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitanová, Michalíková, Čutuková, libero Sainová – Košická, Strušková, Kubínová, Přibylová. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.