Hanačky v dalším důležitém zápase MOL ligy hostily Veselí nad Moravou a když ve druhé půli svítilo na tabuli skóre 20:10, asi nikoho v hale nenapadlo, že by se domácí tým ještě mohl strachovat o vítězství.

Jenže hostující házenkářky rozjely parádní stíhací jízdu a v 58. minutě srovnaly na 23:23.

"Dlouho jsme drželi zápas pod kontrolou, ve druhé půlce se ale začal stav otáčet změnou hry Veselí na dva pivoty. Vytvořili jsme si šance, ale kvůli tomu, že jsme je neproměnili, z toho nakonec bylo drama až do konce," poznamenal pro klubový web trenér Jan Hegar.

Koncovku moravské bitvy nakonec jeho svěřenky zvládly. Lucie Severová proměnila na 25:24 a dva body zůstaly na Hané.

"Jsme rádi za to, že jsme dokázali zvítězit, protože jsme byli v tomto týdnu v dost rozhozeném stavu co se týká zdravotní kondice hráček. Některé hráčky nastoupily po nemoci," upozornil Hegar.

Jeho protějšek uznal, že bodový zisk Veselí z tohoto zápasu by byl nejspíš nespravedlivý.

"Konečný výsledek vypadá, jako by zápas byl dramatický. Můžeme děkovat za tento výsledek a možná jsme mohli, i když by to bylo nespravedlivé, ukradnout ještě aspoň bod," zhodnotil Ľuboš Hudák a postěžoval si na velké množství chyb i neproměněných šancí.

Zora zvítězila popáté v řadě a před sérií těžkých zápasů (v Michalovcích, v Šaľe a na Slavii) drží pátou příčku v tabulce MOL ligy (třetí mezi českými kluby) s tříbodovým náskokem na rivala z Poruby.

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 25:24 (11:6)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. 7m hody: 1/1 – 8/6. Vyloučení: 5 – 5. Diváci: 350.

Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Růžičková 4/1, Kapsová, Jansová 2, Sovová, Kašpárková, Salčáková 4, V. Fryčáková, Severová 5, Kubáčková 5, Salašová 2, Gajdošíková 1,Chlandová, T. Fryčáková 2. Trenér: Jan Hegar.

Veselí n. Mor.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 5/1, Zemčíková, Novotná 4/2, Lukšíková, Vinklárková 3, Šustková 4/3, Valovičová, Klimešová Kat., Divílková, Kutálková, Soldánová 1, Veselková 7. Trenér: Ľuboš Hudák.