Litovelští házenkáři se po protrápené sezoně v extralize rozhodli jít prvoligovou cestou. Ve druhé nejvyšší soutěži se v úvodu sezony prezentují skvělými výkony a drží druhou příčku tabulky.

„Rozhodli jsme se, že musíme kádr znovu trochu postavit. Máme hodně mladých kluků a první liga je vhodná na to, aby se tým sestavil a chemie začala fungovat,“ říká David Barabáš.

„Extraliga je přece jen o hodně výš, my taky máme svůj strop a pro nás je první liga naprosto ideální.“

Barabáš minulou sezonu, která se Hanákům mezi elitou nevydařila, sledoval jen z lavičky. Teď už je ale křídelník Tatranu znovu fit.

„Návrat si užívám straně moc, protože mě už svrběly nohy. Vynechal jsem celý rok po zranění kolena. V přípravě jsem na to vletěl naplno, abych byl nachystaný do sezony a už jsem se nemohl dočkat, až ten kolotoč zase začne,“ přiznává.

Tatran má za sebou osm zápasů, pětkrát zvítězil, dvakrát remizoval a přemožitele našel pouze ve Vršovicích.

„S průběhem sezony jsme naprosto spokojeni. Ve venkovním zápase ve Vršovicích nám bohužel nevyšlo nic. Vršovice byly perfektně připraveny, nedaly nám sebemenší šanci. To je ale jen jedna prohra a my se dříme našeho cíle. Chtěli jsme hrát horní polovinu tabulky a jsme spíš mile překvapeni, že se nám to takhle plní,“ pochvaluje si Barabáš.

Základem úspěchu je v Litovli tradičně výborný kolektiv. „Parta je suprová, tady byla vždycky super. Jsme tady veteráni, kteří to držíme,“ směje se. „A ty mladé do toho zapojujeme perfektně.“

POD ŠUBOU SE HRAJE VÝBORNĚ

Tým od nové sezony hraje pod taktovkou Marka Šuby, který však ještě stále aktivně zasahuje do utkání. Druhým a nehrajícím trenérem je Aleš Kořínek.

„Já znám Maru řadu let, hraje se pod ním výborně. S Alešem tvoří výbornou dvojku. Mara je takový rapl, který do toho vkládá emoce a Aleš emoce zas trochu brzdí,“ porovnává Barabáš oba lodivody.

Minulý víkend přivezli Hanáci bod z Dvora Králové nad Labem za remízu 24:24. Barabáš dal pět branek. A Hanáci jen potvrdili dobrou pohodu, která je v sezoně zatím provází.

Nelitují házenkáři z Litovle přece jen, že na měření sil s elitou teď myslet nemohou?

„Nikdy neříkej nikdy. Náš cíl je dlouhodobější, nechceme si dávat hned cíle v podobě postupu. Chceme hrát na vítězství v první lize s tím, že by se do pár let mohl postup do extraligy podařit. S mládeží se pracuje dobře, hráčů je dost a extraliga je pro nás hratelná,“ věří David Barabáš.

V sobotu v 17 hodin čeká Tatran domácí hanácké derby proti Velké Bystřici.