„Strašně jsme se na utkání těšili. Jak hráči, tak trenéři i funkcionáři. Myslím, že jsme si ho i náležitě užili. Škoda, že se nám nepovedl začátek, Zubří rychle vedlo 8:0. Kdybychom dali první gól my, mohlo to být ještě zajímavější. Ale měli jsme velkou smůlu, bylo tam několik tyček,“ hodnotil úvod utkání velkobystřický kouč Jaroslav Pazdera ml.

Rozdíl dvou soutěží byl podle něj patrný hlavně v obranné činnosti.

„Zubří bránilo skutečně perfektně. Na to vůbec nejsme zvyklí. Ale i naše obranná činnost nebyla špatná, trochu jsem z toho měl přitom obavy,“ přiznal Pazdera ml.

„Hodně nám pak pomohlo střídání gólmanů. Druhý brankář předváděl fantastické zákroky a hráči Zubří už z něj byli neštastní,“ usmíval se kouč.

I proto se šlo do kabin za pětibrankového rozdílu 8:13.

Po změně stran ale Velká Bystřice přišla o tvůrce svojí hry.

„Radek Balon dostal po třech dvouminutových trestech červenou a naší hru to hodně poznamenelo, protože on je jejím mozkem,“ litoval ztráty rozehrávače Pazdera ml.

Zubří kontrolovalo průběh hry a nakonec slavilo postup po výhře 18:27. Domácí trenér byl přesto s předtavením svého týmu spokojený.

„Myslím si, že konečný výsledek je pěkný. Přece jen je to rozdíl dvou soutěží, Zubří je navíc absolutní špička.“

Do haly na Letné se vešlo 300 diváků.

„Pozvali jsme sponzory, bylo vyprodáno, perfektní kulisa,“ pochvaloval si Pazdera ml.

Zubří mělo ve Velké Bystřici jen jednu fanynku, ale ne ledajakou. Své kamarády přijela povzbudit česká reprezentanka a bývalá hráčka Zory Olomouc Krystýna Salčáková.

Velká Bystřice má za sebou vydařený vstup do sezony. V prvním kole severomoravské skupiny druhé ligy vyhrála nad exprvoligovými Napajedly, navíc na jejich palubovce.

„Dva body jsou nádherné. Napajedla jsou velmi silná, v poháru s extraligovými Hranicemi prohrála jen o gól. Myslím si, že se tam nebude moc vyhrávat,“ řekl kouč Velké Bystřice. Před sezonou dokázal poskládat vyvážené mužstvo a proto má poměrně vysoké ambice.

„Před sezonou jsem si říkal, že by byl úspěch skončit do 5. místa. Teď už ale tajně doufám, že bychom se mohli prát i o medailové příčky,“ svěřil se Pazdera ml. Jestli jsou takové ambice oprávněné, může ukázat už nejbližší zápas Velké Bystřice.

V neděli hostí na domácí palubovce další tým ze Zubří – Lesanu. Utkání začíná v 10:30.

Velká Bystřice proti Zubří

3. kolo Českého poháru mužů:

SK Velká Bystřice – HC Gumárny Zubří 17:28 (8:13)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 5 – 6. ŽK: 2 – 3. ČK: Balon (Velká Bystřice). Branky ze 7m hodů: 3 – 3. Diváků: 300.

SK Velká Bystřice: Klichuk, Vydra – Kufrik 2, Wolf, Pörsök 3, Nečesaný, Dostál 2, Skřídlo 6/3, Balon 1, Strádal 1, Schneider, Jakl 2, Matějek, Steiger. Trenér: Jaroslav Pazdera ml.

HC Zubří: Malina 1, Orság – Stržínek 6/2, Jurka 4, Mika 4/1, Ondřej 4, Šustáček 3, Randýsek 3, Hrstka 1, Mézl 1, Třeštík 1, Horký, Mičola. Trenér: Jiří Míka.