„Hráčky druhý poločas zvládly skvěle, navíc v obrovském nasazení,“ pochvaloval si trenér Hanaček Lubomír Krejčíř výkon svých svěřenkyň.

Rozhovor

Závěr utkání se vám nadmíru vydařil. Čekal jste, že by se něco takového mohlo povést?
Vždycky trenér doufá, že se mu v prvním zápase podaří tým vyhecovat tak, aby si vytvořil rozhodující náskok. Nám se druhý poločas vydařil se vším všudy. Kvalitní defenziva a výborná Vyhlídalová umožnili realizaci rychlého útoku. Soupeř pak odpadl jak kondičně, tak psychicky.

Srbky opravdu působily na konci zápasu dosti bezradně. Vaše děvčata naopak zaznamenali stoprocentní střeleckou úspěšnost, když už se tedy trefily do brány. To není zcela obvyklé.
V podstatě se nám dávaly snadné branky do odkryté obrany. Navíc brankářka soupeře nepodala dobrý výkon. Ale bylo to především proto, že střelba, kterou používají naše hráčky není až tak běžná. V Srbsku je to trošku něco jiného a jejich hráčky na to nebyly připraveny. Každopádně ten náskok je velice slibný.

První půle byla ještě zcela vyrovnaná, družstva se přetahovala o vedení. K čemu jste své svěřenkyně nabádal o poločase?
Především k trpělivosti, k tomu aby hrály svoji hru. Jít za vítězstvím, nikoli za každou cenu za náskokem. Až v závěru, pokud to umožňovala situace, mohli řešit náskok do dalšího zápasu.

Začátek druhého poločasu přinesl řadu nepřesností, za deset minut padly jen tři góly. Pak jste se rozjely. Kde se vzal ten impuls?
Soupeř zřejmě není až tak kondičně připravený. Na druhé straně, co se týče vlastního výkonu v druhém dějství, tak se nám podařilo začít bránit střelbu Pančeva ze střední vzdálenosti. Uhlídaly jsme pivota, tam už pak těch přihrávek tolik nešlo. Potom do hry navíc přišla čerstvá Salčáková s obrovskou chutí hrát dopředu.

Trenér Dinama Markovič během zápasu velice divoce gestikuloval ke svým hráčkám, někdy to vypadalo dosti krutě. Jak nahlížíte na takový trenérský styl? Stává se vám také někdy, že vyletíte?
Když se vede, všechno jde relativně hladce. Když se prohrává, nastávají krizové situace. Všichni chtějí vyhrát, každá z hráček to snáší jinak a pak může dojít až na slovní výměnu. Samozřejmě to nesmí překročit určité hranice. Pokud se nám daří, tak jsme na stejné vlně a ke konfliktům nedochází. Ale v minulosti už i k takovým situacím došlo. Mám je svým způsobem taky v hlavě, jako zkušenost.

Už jste hovořil o Kristýně Salčákové, kdo z dalších hráček si vyslouží pochvalu?
Mně se především líbily všechny. Zvládly skvěle druhý poločas v obrovském nasazení. Nechyběla taktická disciplína, i kondičně to bylo perfektně zvládnuté. Vyzvednu někoho, kdo nebyl zase tak efektní, že by dával branky. Ale obětoval se, že šel do utkání po artroskopii, a to byla Selucká. Ta nám výrazně pomohla v defenzivě a v podstatě nahradila Janu Spíchalovou v obranných činnostech. Měla za sebou jen dva tréninky po tříměsíční pauze a její výkon opravdu musím ocenit.

Před zápasem jste upozorňoval, že Srbky mají hodně slušné závěry utkání a trošičku jste se obával nahromaděné únavy vašich hráček. Ani jedno se nakonec nepotvrdilo, Kristýna Salčáková po zápase dokonce říkala, že zápasový rytmus mnoha hráčkám vyhovuje.
Já tu zkušenost mám taky. Snažím se jim říct to, co mě naučil Jirka Zerzáň, když jsme spolu byli na Mistrovství Evropy v Dánsku. Tam hráčky odehrály devět zápasu během dvanácti dní, dostali jsme se do čtvrtfinále a v podstatě od zápasu k zápasu jsme hráli lépe. I přesto, že ta fyzická unavenost byla obrovská. Toto jde v momentě, kdy se vyhrává. Protože ta euforie z vítězství napomáhá i k fyzické regeneraci, dodává energii do dalších bojů. Doufám, že my to potvrdíme v našem zbývajícím programu.