„Relativně jsme to zvládly,“ říká slovenská nahrávačka Martina Viestová, která už myslí na nadcházející play off.

V posledním zápase základní extraligy jste se vcelku trápily s průměrným Libercem. To bylo menší varování před nadcházejícím play off.
To ano, ale trenér dal na začátku příležitost jiným hráčkám. Na začátku jim to trošku nevyšlo. Dlouho nehrály. Než jsme se po prostřídání dostaly do tempa, tak to chvilku trvalo. Jsme zvyklé neustále hrát ve stejné sestavě. Pak se to naruší a vznikne určitý nepořádek.

Třetí set už byl z vaší strany exhibicí, ale ve čtvrtém jste soupeři dovolily znovu se nadechnout. Čím to, že jste Liberec definitivně nedorazily?
Vždy záleží na kvalitě servisu. Liberec má velmi dobře podávající hráčku s číslem sedm (Lucie Vinecká – pozn. red.), která nám vždy dělala velké problémy.

Máte za sebou základní část extraligy, v níž jste obsadily druhé místo. Jak tuto část sezony hodnotíte?
Relativně jsme to zvládly. Škoda prohraného zápasu na Slavii, který jsme vyloženě pokazily. Mohly jsme sezonu daleko lépe rozehrát. Ale teď už je zbytečné nad tím přemýšlet.

Jakou formu cítíte před play off?
Myslím si, že nás nemůže nikdo zaskočit, pokud budeme předvádět svou hru.

Na úvod vás čeká Přerov, což by neměla být žádná nepřekonatelná překážka?
Určitě ne. Každý soupeř je ale svým způsobem zrádný. Play off je navíc úplně jiné než základní část.

Pokud přejdete přes Přerov, tak vás v dalším kole s největší pravděpodobností čeká Brno, s nímž jste v této sezoně dvakrát prohrály. Tento soupeř vám nesedí?
Nechci předbíhat. Nejprve nás čeká Přerov a pak se budeme soustředit na Brno. V obou vzájemných zápasech s Brnem jsme nezvládly koncovky. Brněnské volejbalistky mají navíc za sebou náročné zápasy v evropském poháru, což jim pomohlo.

V Olomouci působíte od začátku této sezony. Jak dlouho vám trvala aklimatizace na nový tým?
Vždy, když se přijde do nového týmu, tak to chvíli trvá, než se vše spojí a scelí. Ale myslím si, že vše proběhlo bez problémů.

A jak jste se zabydlela přímo v Olomouci?
Olomouc je velmi krásné město, moc se mi tady líbí. Mám to navíc kousek domů do Bratislavy, takže mi to vyhovuje.