Oslavy před zaplněnou halou tak mohly vypuknout.

Nynější plán je dle smečařky Martiny Michalíkové jasný: rychle zregenerovat, potom riskantní hrou překvapit Prostějov.

„Jsem úplně nadšená! Musím upřímně přiznat, že jsme čekaly mnohem jednodušší sérii, v ideálním případě 3:0 pro nás, abychom mohly odpočívat na finále. Ale o to je to cennější, je to zlatý pocit,“ radovala se 24letá opora vysokoškolaček.

První set jste překvapivě ztratily. Byla nervozitka?
Trošku byla, ale věřily jsme si, že na to máme. Věděly jsme, že když se uklidníme a začneme hrát to svoje, tak to zlomíme. Nepřipouštěly jsme si nic jiného.

Překvapila vás něčím Ostrava?
Překvapila. Musím říct, že hrála výborně v obraně, čímž nám v té sérii dost komplikovala život. Nešel nám balon složit hned na první pokus, potřebovaly jsme vždycky dva až tři. To bylo to, co hrozně bralo síly.

Bylo to tak, že se v tomto utkání lámala sezona? Kdyby finále nebylo…
…tak by byla sezona hodně neúspěšná. Souhlasím.

Čím jste to tedy zlomily? Dají se vypíchnout nějaké aspekty?
Trenér nám v úterý říkal, že je trochu chyba, když hrajeme více srdcem než rozumem. Ale myslím si, že dneska právě naopak rozhodlo to, že jsme hrály více srdcem než soupeř.

Jaké to bude potřetí v řadě s Prostějovem?
Asi jako poslední dva roky (smích). Všichni se na to těšíme, opadne z nás stres, protože jsme splnily povinnost a teď si to půjdeme užít a zkusit předvést nejlepší výkony, co umíme.

Jak jste na tom tedy aktuálně fyzicky?
Určitě nám trošku budou chybět síly, na druhou stranu jsme v zápasovém tempu. Prostějov už týden odpočívá, takže třeba může v prvním zápase zaváhat (úsměv). Ale to samozřejmě říkám s nadsázkou, my teď ve čtvrtek a pátek musíme maximálně zregenerovat.

Má vůbec váš finálový sok nějaké slabiny?
Každý tým má slabiny, vždycky je to o tom, jestli se nám daří na servisu. Když soupeře zatlačíme na příjmu, dá se s ním hrát, takže od toho asi začneme. Když nebudou mít krásně přihráno, nebudou si s námi dělat, co chtějí. Ve finále už budeme riskovat úplně všechno a pak se uvidí!