Domácí Hanáci si šanci na play off udrželi ve druhém utkání, které ve svůj prospěch rozhodli v dohrávce poslední směny.

Skokani posíleni vítězstvím z minulého týdne nad Draky chtěli v domácím prostředí dvakrát porazit nováčka extraligy a výrazně se tak přiblížit postupu do play off. Úvodní zápas se ale podle jejich představ nevydařil.

Jako startér začal na nadhozu Lukáš Veselý, který si ale vybral slabší den. „Dostávali jsme hodně zbytečných bodů. I kvůli tomu, že jsme házeli často mety zdarma,“ poznamenal k horšímu nadhozu hrající trenér domácích Vojtěch Holický.

Na pálce to ze strany Skokanů také nebyl nijak oslnivé a hosté se v zápase ujali vedení. „Jejich nadhazovač, který tam vydržel devět směn, házel výborně a měl to pod kontrolou,“ konstatoval Holický.

Domácímu týmu se ale přeci jen podařilo pár bodů připsat, a tak bylo v osmé směně skóre vyrovnané 6:6. To už byl na nadhozu za Skokany Vojtěch Doležel, kterému se rovněž příliš nedařilo. Olomoucký nadhazovač nechal soupeře pálit a Hroši si tak v předposlední směně vybudovali solidní náskok, který se jim povedl udržet. „Tam se lámal chleba. My jsme to neunesli a dostali jsme na konci body,“ řekl Holický, jehož tým prohrál první utkání nakonec 8:13.

Druhý zápas byl ze začátku opět v režii hostů. Alespoň co se vývoje skóre týče. „Hroši dali se štěstím dva body ve třetí směně. Měli neuvěřitelné množství in-field hitů. V podstatě měli jediný odpal do zadního pole, všechno ostatní byly slabé odpaly dovnitř, jenže tak nešťastné, že se s tím nedalo nic dělat,“ krčil rameny olomoucký hrající kouč.

Ten se ve druhém zápase postavil na kopec pro nadhazovače, ale se svým výkonem také nebyl příliš spokojen. Na závěr šel na nadhoz za Skokany Jakub Černík a ten dokázal odvést kvalitní práci. V deváté směně svítilo na ukazateli skóre vedení hostů 3:2 a Hanáci cítili povinnost strhnout v dohrávce poslední směny vedení na svoji stranu.

Kdo jiný by se měl svůj tým na pálce podržet než Radek Němec? Jeho solo homerun zařídil vyrovnání a na Lazcích bylo znovu zaděláno na pořádné drama.

Jako poslední šel na pálku mladíček Václav Blažek, který skvělým hitem dokázal stáhnout domů domažlického baseballistu Ondřeje Nováka. Ten byl opět po týdnu u rozhodujícího momentu olomouckého vítězství.

Skokani se tak mohli radovat z veledůležité výhry 4:3 a prozatím odvrátili hrozbu baráže. „Hráli jsme již rozhodně na hranici sil, protože sezona je dlouhá a tím že hrajeme pořád dokola ti stejní, tak je to cítit. Všechno nás bolí, ale bylo dobré, že se nám povedlo na konci zápas otočit a vyhrát,“ prohlásil Holický.

„V podstatě se nic nerozhodlo. Máme před sebou ještě čtyři zápasy. S Draky, Kotlářkou a dva s Krčí, takže tohle rozhodne,“ ví Holický, který zůstává optimistou. „Když se nám podaří vyhrát většinu, tak se do play off půjde. My můžeme vyhrát v podstatě kdykoliv,“ usmívá se.

Na druhou stranu si uvědomuje, že tým Skokanů je užší, než u většiny extraligových konkurentů. „Nemáme tu výhodu, co mají týmy se širší základnou. Když se tam někomu nedaří, tak tam dají někoho, kdo je zrovna ve formě. U nás je to závislé na tom, že se musí všechno sejít. Pak jsme schopni porazit kohokoliv,“ dodává sebevědomě.

Skokani Olomouc – Navisys Hroši Brno 8:13 a 4:3

Sestava Skokanů, 1. zápas: L. Veselý, Doležel, Kovařík – Novák – Němec, M. Veselý, Blažek – Drong – Černík, Kovařík, Antoš. 2. zápas: Holický, Černík – Novák – Němec, M. Veselý, Blažek – Drong – Černík, Kovařík, Antoš. Trenér: Vojtěch Holický.

MIROSLAV MAZAL