Gabrielo, třetí set jste proti Chorvatce nakonec urvala poměrem 6:4. Jak jste se během dlouhé bitvy cítila na dvorci?

Na zápas jsme se hodně těšila, protože to bylo v domácím prostředí. Ze začátku jsem byla ale hodně nervózní. Se soupeřkou se známe, protože jsme spolu hrály už pátý zápas, a i když jsem to měla 4:0 na zápasy, tak jsem nervozitu cítila. Teď to ze mě trochu spadlo a jsem moc šťastná, že jsem to doklepla. Bylo to hodně napínavé až do konce.Gabriela Pantůčková

Jak se vám hrálo před domácím publikem?

Dobře, mám ráda domácí atmosféru, kdy mi všichni fandí a kdy je to slyšet po každém vítězném míčku (usmívá se). Tady v Olomouci je navíc krásný areál, asi nejhezčí v Česku.

Co budete dělat o volném dni?

Jelikož jsem z Brna, tak pojedu domů a potrénuji na našem kurtu. I proto jsem se na tento turnaj těšila celý rok. Minulý rok jsem byla zraněná a jsem ráda, že tady můžu letos předvést, co je ve mně.

Jak zatím hodnotíte letošní sezonu, během které jste získala dva tituly v chorvatském Bolu?

Ze začátku jsem hrála ty nejmenší desetitisícové turnaje, protože jsem jezdila se sestrou, aby se dostala na žebříček. Teď se to rozdělí a já budu jezdit ty větší turnaje, protože na těch desítkách v Chorvatsku se už všichni známe (usmívá se).

Jak hodnotíte spolupráci s trenérem Liborem Němečkem?

Od doby, co jsem minulý rok udělala maturitu, spolu trénujeme. Za tu dobu jsem se posunula asi o pět set míst v žebříčku. Je to výborný trenér.

Jak se hraje na turnaji, jehož je váš trenér ředitelem?

Já to tak nevnímám (usmívá se). Beru ho jako trenéra, stejně jako tomu je na dalších turnajích. Ale určitě tady v Olomouci chci hrát svůj nejlepší tenis, a proto jsem byla ze začátku hodně nervózní.