Čeští reprezentanti v mužské dvouhře skončili již v osmifinále.

Vacenovská překvapila již ve čvrtfinále, v němž si poradila s Korejkou Jeon Ji Hee 4:3 na sety. Česká reprezentantka prohrávala 2:3 na sety, ale dokázala vyrovnat a vynutit si rozhodující sedmou sadu. V ní dokázala proměnit čtvrtý mečbol a slavila postup.

„Bylo to pro mě hodně těžké, poprvé jsem se dostala tak daleko na turnaji tohoto typu. Snažila jsem si to nepřipouštět, ale ten tlak byl veliký a navíc jsem hrála před domácím publikem," přiznala Vacenovská.

V semifinále narazila na svou oddílovou kamarádku z rakouského Lince Liu Jia.

Vacenovská vedla 3:2 na sety, ale šestý set jednoznačně ovládla Rakušanka 11:4. České reprezentantce utekl začátek rozhodujícího dějství a Liu odskočila na čtyřbodový rozdíl (8:4). Vacenovská sice snížila na 7:9, ale v závěru ji nepřálo štěstí. Liu totiž trefila hranu stolu, vypracovala si mečbol, který proměnila.

„Byl to jeden z našich nejlepších vzájemných zápasů. Bylo to hodně o taktice a myslím si, že jsem konec nezvládla. Dělala jsem hodně lehkých chyb, což mě srazilo. I když jsem se do utkání vrátila a snižovala, tak už to nestačilo na tak výbornou soupeřku," řekla Vacenovská.

Své vystoupení na Czech Open hodnotila dvojím způsobem. „Hned teď po zápase spokojená nejsem. Ale později určitě spokojená budu s tím, jak jsem dopadla celkově," dodala.

Josef Šimončík mohl litovat zbytečně ztraceného osmifinále s Francouzem Kaderem-Abdelem Salifou. Český reprezentant vedl 3:1 na sety. Francouz sice vyrovnal, ale Šimončík v sedmém setu vedl 7:1. Náskok se rázem rozplynul, ale domácí hráč měl za stavu 10:9 mečbol.. Ten neproměnil a naopak soupeř zápas ukončil.

„Ani sám nevím, co rozhodlo. Vedl jsem 7:1 a nepochopitelně ztratil vedení. To se nesmí stát, i když soupeř zahrál dva neuvěřitelné míče. Ten flip při mečbolu se mi povedl, ale on ho vrátil po lajně. Byla to náhoda, ale to se stane. Jenže set jsem si prohrál už předtím," zlobil se na sebe Šimončík.

Dmitrij Prokopcov proti Němci Süssovi neuhrál ani set.

„Süss hrál bezchybně, výborně nakrátko a dobře přijímal. Dima se prakticky k ničemu nedostal a nemohl chytit svůj rytmus hry. Soupeř se držel u stolu a Prokopcova neustále odtlačoval," řekl k zápasu trenér Josef Plachý.