Pořadatelé slibují pěkné počasí i známá jména. Na Stráň se chystají i obhájci titulu, troubelická posádka bratrů Rozehnalových. Ti považují šumperský okruh za domácí prostředí.

„Těšíme se na velkou podporu fanoušků. V Šumperku je navíc pěkná trať,“ řekl řidič Václav Rozehnal.

Předchozí dva závody bratrská dvojice zcela ovládla, když vyhrála všechny čtyři rozjížďky. „Závody ale budou určitě napínavé,“ upozorňuje Rozehnal.

Největším konkurentem Rozehnalů bude patrně dvojice bratrů Čermáků, která má za sebou závody mistrovství světa. „Ve Švýcarsku se Čermákovi umístili dvakrát do desítky. Pro diváky to bude zajímavý souboj,“ avizuje Rozehnal.

K vidění bude i řada místních posádek: Diblík-Šnevajs (Zábřeh-Mohelnice), Jurkové (Šumperk), Gažik-Kříž (Šumperk). Na čtyřkolkách se představí šumperští Vejchoda a Zatloukal a bratrušovský Matys.

Mistrovský závod se na Rapotínské stráni jede v sobotu 9. května, v 8.00 hodin odstartují tréninky, ve 12.30 je na programu slavnostní zahájení, o půl hodinky později vyrazí na trať první jezdci. Kromě sajdkár se jede také závod čtyřkolek a volný závod motokrosového open.