Návštěvníci budou moci až do neděle sledovat mezinárodní závody. Nejlépe umístění jezdci si v soutěžích rozdělí celkovou finanční dotaci ve výši 130 tisíc eur.

Nejlépe dotovaná je nedělní Velká cena, která je zároveň kvalifikací na Světové jezdecké hry v Normandii a mistrovství Evropy 2015 v Cáchách. Tato soutěž má dotaci 40 tisíc eur.

Divákům se nakonec představí jezdci z třinácti zemí. Na startovní listinu přibyli i belgický jezdec Kevin Gielen 
a Angličan Ben Talbot.

Světový pohár se v Olomouci koná vůbec poprvé.

„Doufám, že tohle je začátek nové tradice. Ze strany organizátorů i ze strany sponzorů a partnerů je snaha pokračovat," řekla ředitelka závodu Klára Damborská.

Závod je přínosem především pro české jezdce.

„Jsem rád, že se mezinárodní závody vrátily do České republiky. Jedině při Světovém poháru totiž jezdci mohou plnit kvalifikace na mistrovství Evropy," vyzdvihl význam akce Jaroslav Pecháček, prezident České jezdecké federace.

Domácí zástupci by se v mezinárodní konkurenci neměli ztratit.

„Velmi dobrou sezonu má Zuzana Zelinková, která před měsícem vyhrála tříhvězdičkové závody v Celje. Se svým týmem má olympijské ambice. Také Ondřeji Zvárovi se daří," vyzdvihla Damborská dvě největší české naděje.

Olomoucké závody získaly na prestiži také díky známému staviteli parkuru Olafu Petersenovi.

„Je to uznávaná 
a respektovaná osobnost v jezdeckém sportu. Stavěl čtyři parkury na olympijských hrách a sedmero mistrovstvích Evropy. Také díky jeho jménu se sem podařilo získat Světový pohár," upozornila Damborská.

Pro návštěvníky areálu bude kromě sportovních zážitků připravený i bohatý doprovodný program. Pro děti bude k dispozici dětská hrací zóna 
s oblíbeným skákacím hradem a poníci.

Vstup do areálu Equine Sport Center je zdarma.

Čtvrteční program

8.00: Silver tour, výška překážek 130 cm

11.30: Youngster tour, 125/130 cm

14.30: Gold tour, 140 cm

17.00: Bronze tour, 120 cm