Aktuálně 27. hráčka světa loni získala svůj premiérový singlový titul na okruhu WTA. Do povědomí fanoušků po celém světě se dostala hlavně čtvrtfinálovou účastí na slavném Wimbledonu.

„Rozběhl se rok 2020, ale je hezké si připomenout, že ten předešlý byl zatím ten můj nejúspěšnější. Hezkých momentů bylo víc. Jsem ráda za Wimbledon, kde byla super atmosféra, čtvrtfinále na grandslamu je pro mě zatím nejvíc. Ceny si moc vážím,“ pochvalovala si třiadvacetiletá rodačka z Olomouce, která ještě v loňském roce hrála pod hlavičkou TK Precheza Přerov.

Prestižní Cenu Olomouckého kraje, kterou v minulosti získali Pavel Vrba, Petr Uličný nebo loni Lucie Šafářová, letos na pódiu převzal bývalý alpský lyžař a momentálně trenér Ester Ledecké Ondřej Bank.

„Soutěže tohoto typu nemám moc rád, ale je příjemné to sledovat. Hlavně vidět ty mladé, to je pro mě zajímavé,“ zmínil sympaťák ze Zábřehu.

Nejlepším dospělým družstvem se staly volejbalistky VK UP Olomouc, které v roce 2019 oslavily tuzemský „double“. Ocenění získal také jejich trenér Jiří Teplý, ten se dočkal Čestné ceny.

Proč Přerov?

Vyhlašování prestižní ankety Olomouckého kraje se po letech přesunulo do prostor Městského domu v Přerově.

„Rozhodli jsme se s tímto předáváním cen trošku migrovat. Přerov se nabízí, má obrovské množství sportovců a krásné výsledky. Atmosféra tady byla skvělá, prostory jsou nádherné. Hlavně máme v kraji nepřeberné množství sportovců a ti nejlepší dostali ocenění, za to jsem velice rád,“ zmínil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Galavečerem provázel zkušený moderátor Petr Salava, celou akci zpestřilo hudební vystoupení populárního písničkáře a hitmakera Xindla X.

Sportovec Olomouckého kraje 2019 – VÝSLEDKY

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:

1. Karolína Muchová (tenis, TK PRECHEZA Přerov)

2. Romana Labounková (horská kola, Bikrosklub Jeseník)

3. Lukáš Palyza (basketbal, BK Olomoucko)

NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:

1. VK UP Olomouc (volejbal ženy)

NEJLEPŠÍ JUNIOR:

1. Tereza Kneblová (kanoistika, SK UP Olomouc)

2. Pavel Bittner (cyklistika, MAPEI MERIDA Kaňkovský)

3. Petr Chládek (parašutismus, ASO Dukla Prostějov)

NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:

1. TK AGROFERT Prostějov (tenis)

NEJLEPŠÍ TRENÉR:

1. Tomáš Jurka (šerm, TJ Dukla Olomouc)

NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:

1. Tomáš Pešek (sportovní střelba, SK TPS Olomouc)

NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:

1. Kateřina Korgerová (atletika, TJ Šumperk)

ČESTNÁ CENA:

Jiří Teplý – volejbal ženy (VK UP Olomouc)

CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:

Ondřej Bank