Jako jeden z nejstálejších účastníků už věděl, co ho čeká.

„Letos jsem tady po šesté a s týmem jsme vyhráli čtyři ročníky. Je to dobrá soutěž a účastí také můžeme vzdát hold takovému velkému sportovci, jako byl Gustav Frištěnský. Navíc se o akci zajímají mladí, což je také moc důležité,“ říká Petr Maceášik z Macin Teamu Olomouc.

Společně s dalšími siláky se utkal v disciplínách, které vycházely z pestrého tréninkového plánu samotného Frištěnského. I Petr Maceášik uznává, že některé jeho postupy dají zabrat.

„Nejtěžší je pro mě nadhoz. Minutu nadhazovat činku nad hlavu je dost náročné. Trochu u toho kolabuji. Před několika lety jsem si tady dokonce urval biceps. Já trénuji především trojbodové silové disciplíny jako bench press, dřepy a mrtvý tah,“ vysvětluje.

Na to, aby si udržel kondici, se kterou vítězí v turnajích, musí samozřejmě pravidelně cvičit a dobře se stravovat.

„V posilovně jsem pětkrát týdně. Závodím už za veterány nad 40 let a myslím, že se mi daří docela dobře. Ted mám za sebou například mistrovství v bench pressu v Trnavě, kde jsem vyhrál,“ vypráví Petr Maceášik a dodává, že sezóna závodů je letos teprve před ním.

„Čeká mě mistrovství Evropy v silovém trojboji a bench pressu a na podzim se chystám na mistrovství světa,“ říká na závěr silák Petr Maceášik.