Těm nejmladším ještě nebylo ani osm let. Rugbyový víkend tak zakončil provoz plážového hřiště, které v centru Olomouce stálo od 4. srpna a v pondělí z náměstí zmizí.

V sobotu se utkaly tři týmy mužů a tři týmy žen. „Do Olomouce si přijeli zahrát rugbisti i rugbistky z Bratislavy a tým VyDra, kde hrají ženy z Vyškova spolu s klubem Dragon Brno,“ sdělil jeden z organizátorů a předseda olomouckého rugbyového klubu Zbyněk Václavík. V mužské kategorii se nejlépe dařilo domácímu olomouckému týmu, za ženy zvítězily hráčky z Bratislavy.

Další den patřilo hřiště dětským týmům čtyř věkových kategorií. Nejmladším hráčům bylo méně než osm, nejstarší měli čtrnáct let. V zápasech se utkali malí rugbisti a rugbistky z Olomouce, Zlína, Petrovic a Prahy.

Od minulého roku se celá akce rozšířila. „Rozhodně je tu víc týmů než loni, tehdy si přijeli zahrát jen rugbisti ze Zlína. Takže jsme rádi, že letos přijeli třeba právě i z Bratislavy,“ řekl Zbyněk Václavík. „Když jsme s tím loni začínali, inspirovali jsme se od hráčů z Prahy a Ostravy, kteří zápasy v písku pořádali, a řekli jsme si, že bychom to mohli zkusit i v Olomouci. Myslím, že to funguje dobře, letošní ročník vyšel perfektně,“ dodal.

Plážové hřiště se na náměstí využívalo deset dnů v rámci projektu Beach sport Olomouc 2017, jenž zajišťuje statutární město Olomouc. Kromě rugbistů si tu zahráli také volejbalistky a fotbalisté, a ve vybraných dnech bylo k dispozici zdarma i pro veřejnost. (bb)