Netypická volejbalová sezona přinesla hráčkám Olomouce dost nevšedních zážitků. Na Ligu mistryň trénovaly v zimě a v sychravém počasí na antuce před halou. Zápasy hrály formou třídenního turnaje, navíc na cizí půdě a bez fanoušků. Návrat do české soutěže pak pro ně byl ve znamení nahuštěného programu, prakticky jen v základní sestavě.

Proto volejbalistky přivítaly příchod vánočního času a s tím spojenou extraligovou přestávku s velkou radostí.

„Jsem moc šťastná a nadšená, že vidím všechny své blízké. Pro mě je tohle nejlepší doba,“ rozplývala se Katrina Zilbermanová, která fanouškům zapózovala na palmě a v dresu VK UP Olomouc.

Izraelské libero si užívá slunečného počasí, kdy rtuť teploměru hravě přeskočí 20 stupňů, na pláži, doma v Bat Jamu na předměstí Tel Avivu.

Zcela jiné počasí si vychutnává Michaela Madsenová. Volejbalistka pocházející z města Valkeala na jihu Finska poslala fanouškům vánoční pozdrav, ze kterého dýchá pravá vánoční atmosféra.

PAUZA OD SPORTU, ČAS NA UČENÍ

Taky české hráčky zamířily za svými rodinami. Lucie Nová odjela na Vánoce do rodných Kralup nad Vltavou.

„Svátky trávíme jen v rodinném kruhu, takže situaci kolem covidu naštěstí moc nevnímáme,“ prozradila olomoucká smečařka.

Jelikož v Česku panují přísná opatření, musela si Lucie Nová odpustit i oblíbený vánoční rodinný turnaj.

„Sportuju pouze se svým psem. Bohužel žádné aktivity ve vnitřních prostorech možné nejsou, i když každoročně s rodinou hrajeme například badmintonový turnaj,“ krčila rameny.

Členka olomoucké základní sestavy se ale kromě odpočinku věnuje také škole. „Před vánoci jsem zvládla dva předtermíny a teď se přemlouvám k dalšímu učení,“ smála se Lucie Nová.

Rovněž Denisa Kulová si v těchto dnech dává odpočinek od volejbalového míče. „Vánoce trávím každý rok s rodinou doma. Na Štědrý den většinou sledujeme pohádky a hrajeme hry. O svátcích objedeme babičky a zbytek rodiny a užíváme si společné chvilky. Tyhle dny si dávám většinou úplně pauzu od sportování,“ líčila Denisa Kulová.

„Od 27. prosince už najíždíme na tréninkový plán, který trvá až do Silvestra,“ prozradila mladá členka týmu trenéra Petra Zapletala.

První zápas roku 2021 odehraje Olomouc 9. ledna v Ostravě.