Zatímco v předchozích letech se na olomouckém mítinku soutěžilo po dvojicích, když výškaře doplnili olomoučtí sportovci, tentokrát budou závodit jen skokani do výšky.

„Bude to normální výškařský závod. Pro diváky to bylo atraktivní, ale vzhledem k organizačním problémům se k dřívějšímu modelu zřejmě vrátíme příští rok,“ vysvětlila ředitelka závodu Tatjána Jeroušková.

Pořadatelům se na Hanou mimo Báby podařilo dostat tuto sestavu výškařů: Tomáš Veselý, Stanislav Sajdok, David Kovalský, Josef Skrčený, David Šutera, Marek Navrátil, Jan Kašpar, Ondřej Stolín, Roman Novotný, Matúš Bubeník, Michal Kabelka, Michal Ďurkáč, David Sezima, Matyáš Dalecký, Martin Trybula a Jakub Genža.

Exhibice začíná ve 13 hodin Malou laťkou žactva. Té se zúčastní závodníci ZŠ Poruba, AK Šternberk, AK Olomouc, AC Prostějov, ZŠ Heyrovského a ZŠ Zeyerova. Jednotlivé kluby budou zastoupeny čtyřmi závodníky v mladších a starších žácích.

Medaile bude nejlepším žákům předávat další vynikající atletka mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. V 15 hodin se očekává příjezd hvězd a samotná Hanácká laťka začne 15.30.

Rekordem mínku je výška 227 cm skočená v roce 2007 Tomášem Janků. „Bába v současné formě je jistě schopen tuto výšku atakovat,“ slibuje si Pavel Vrzala, manažer pořádajícího AK Olomouc.

Po ukončení závodu je pro diváky připravena autogramiáda a soutěže o ceny.