„Oba jezdci mají po čtyřech závodech stejně bodů. Faggiolli sice Ecce Homo zná, ale Merli je u nás již od úterý a snaží se trať taky poznat," řekla Milena Schärferová, tisková mluvčí závodu.

Vzájemný souboj by mohl přinést kvalitní časy. Bude ohrožen traťový rekord?

„Letos je ale vidět, že souboje jsou už za hranou. Také Faggiolli dělá chyby. Traťový rekord by mohl být překonán o setinky. Ale asi to nedopadne kvůli počasí," upozornila Milena Schärferová.

Právě počasí by totiž mohlo sehrát klíčovou roli. Na víkend jsou totiž předpovídány přeháňky, včetně bouřek.

„Hlavně, aby všichni jeli za stejných podmínek, jinak se objeví různé protesty. Nejraději bychom byli, kdyby nepršelo vůbec," přála si Milena Schärferová.

Mimo dvou italských favoritů jsou na startovní listině další zajímavá jména. O přední příčky by měl usilovat Švýcar Joel Volluz s Osellou, Ital Fausto Bormolini s Reynardem nebo Miloš Beneš s Osellou.

Pro domácí fanoušky budou atraktivní především šternberští jezdci s Normami.

„Václav Janík jede s tímto vozem druhou sezonu a na techniku si rychle zvykl. Petr Trnka předvádí dravý styl," okomentovala Milena Schärferová domácí naděje.

Dvě stovky přihlášek

Pořadatelům se tentokrát sešel rekordní počet 210 přihlášek.

„Musíme tomu přizpůsobit časový harmonogram. Problémy trochu budou s parkováním závodních strojů, které nemá takovou kapacitu," řekla tisková mluvčí.

Pro organizátory je však takový zájem potěšující.

„Na start se nakonec postaví 180 až 190 vozů. Dřív se říkalo, že atraktivnější jsou závody na okruzích, ale teď se to začíná otáčet. Jsme rádi, že na startovní listině bude zastoupena spousta italských a českých jezdců," dodala Milena Schärferová.

V sobotu jsou od 8 hodin na programu dvě tréninkové jízdy a nedělní závodní program odstartuje v 8.30.