Skvěle si vedl především Alexey Bychonek z Ruska, který získal šest zlatých medailí.

Olomoucký mítink hostil sportovce z osmi států světa.

Nejpočetnější výpravu mohli pořadatelé z AK Olomouc přivítat z Ruska. Právě tato země posbírala nejvíc medailí a absolutorium patří početné skupině atletů na specielních závodních vozíčcích. Jejich kořistí se staly všechny tratě na atletickém oválu.

Ruský závodník Alexey Bychonek zvítězil na všech tratích od 100 až po 5000 metrů a se šesti zlatými medailemi se stal nejúspěšnějším účastníkem mítinku.

Na dvoudenních závodech padly rovněž tři světové rekordy. Hned na zahájení ve vrhu koulí vytvořila Mariya Bogacheva z Ruska (kategorie F 54) světový rekord výkonem 7,83 m. V této kategorii startovala také olomoucká Eva Kacanu, která výkonem 5,82 m dosáhla na bronz.

Další dva světové rekordy vytvořila Američanka Rachel Morisson a to v hodu diskem (F 51) a kuželkou výkony 8,60 m a 21,90 m.

O jediný český rekord se postaral Jaroslav Petrouš z Pardubic (F 57) v hodu oštěpem výkonem 26,71 m, což ovšem stačilo až na pátou příčku.

Tato disciplína byla doménou Američanů, z nichž Jlidat Khodil zaznamenal vynikající výkon hodem 36,57 m.

Za zmínku stojí i start Evy Kacanu v hodu oštěpem, což je její další disciplína. Oštěp poslala za značku 9,60 m a obsadila čtvrtou příčku.

Zásluhou pěkného počasí a vynikajících výkonů se letošní Czech Open vydařil a pořadatelům z AK Olomouc vyjádřili účastníci nevšedních atletických disciplín velké uznání.