„Veselí už je trošku za námi. Pokud tedy někde nepřekvapí, což se může stát. Letos je ta liga totiž opravdu strašně vyrovnaná a může se stát cokoliv," prohlásila nejlepší hráčka olomouckého celku Kristýna Salčáková, která tentokrát nastoupila na netradičním postu střední spojky.

Splnily jste další úkol a Veselí nad Moravou jste přehrály vyšším rozdílem. Bylo vaším cílem jim podzimní prohru vrátit i s úroky?
My jsme říkaly, že chceme urvat dva body a jestli vyhrajeme vyšším brankovým rozdílem, tak to bude jenom bonus. Já jsem strašně ráda, že se nám to podařilo.

V prvním poločase jste však musely dotahovat dvougólové manko. Byly jste na začátku zápasu nervózní?
Nějaká nervozita tam asi byla, protože jsme cítily, že nás výhra může posunout do play off, nebo taky v opačném případě můžeme skončit na té nepopulární páté příčce. V úvodu jsme se nemohly chytit v obraně. Hrály jsme systémem 0 – 6, který se nám tolik nedařil. Pak jsme obranu vysunuly, obrátilo se to na naši stranu a už jsme si držely náskok.

Věděly jste, co máte od Veselí očekávat?
Byly jsme na zápas dobře takticky připravené. Věděly jsme, co na Veselí máme hrát a že se musíme odrazit z obrany a chodit do rychlého přechodu do útoku a dávat jednoduché branky. Já si myslím, že od patnácté minuty prvního poločasu se nám to podařilo.

Vy jste se ze svého tradičního postu na křídle přesunula na střední spojku. Byla jste spokojená s tím, jak se vám dařilo?
Pro mě to byla po dlouhé době změna. Dřív jsem na střední spojce sice hrávala, ale musím říct, že holky mi hodně pomáhaly, stejně jako Lucka Fabíková (asistentka trenéra, pozn. red.), která taky dřív nastupovala na této pozici. Já jsem se cítila dobře, s holkama jsem si rozuměla a myslím, že nám to celkem vycházelo.

Lidi začínají chodit, nesmíme zklamat

Budete teď na tomto postu nastupovat častěji?
Vzhledem k tomu, že teď máme zraněnou Aničku Gebre Sellasie, která hraje střední spojku, tak je to určitá varianta. Jinak na středu může hrát i Ivana Salašová nebo Katarína Berová. Každá z nás jsme trochu jiná, takže to můžeme točit i podle soupeře.

Udělaly jste další důležitý krok pro postup do play off. Na Veselí máte náskok šesti bodů. Odstranily jste jednoho rivala ze hry?
Je to možné, Veselí už je trošku za námi. Pokud tedy někde nepřekvapí, což se může stát. Letos je ta liga totiž opravdu strašně vyrovnaná a může se stát cokoliv. My se musíme soustředit vždycky jenom na zápas, který nás čeká, a nemyslet moc dopředu. Musíme jít krok za krokem za vysněným play off.

V sobotu přivítáte favorizovaný Most. Budete se snažit překvapit, jako se vám to nedávno povedlo proti Porubě?
My do zápasu půjdeme s tím, že budeme chtít vyhrát a určitě je potrápit. Jestli se to podaří nebo ne, to už bude záležet opravdu na nás. Oni mají opravdu silný kádr, ale my divákům budeme chtít ukázat pěknou házenou. Myslím, že lidi začínají chodit, což je dobře, takže je nesmíme zklamat.