Zatímco pozice Markéty Vondroušové coby české jedničky byla již několik dnů zřejmá, o druhé hráče do singlu jasno nebylo. Nakonec kapitán Pála ukázal na dvaadvacetiletou rodačku z Olomouce.

„Pro Karolínu jsem se rozhodl vzhledem k jejím tréninkům, hře i výsledkům, kterými se prezentuje již od loňského roku,“ prohlásil Petr Pála po slavnostním losování na prostějovské radnici.

Právě Muchová otevře celý fedcupový víkend soubojem s kanadskou jedničkou Rebeccou Marinovou. A v hledišti vyprodaného prostějovského centrkurtu se bude cítit jako doma.

Na tribuně nebude v sobotu odpoledne chybět ani její otec – bývalý fotbalový profesionál, ikona olomoucké Sigmy a v současnosti trenér v Jihlavě Josef Mucha.

„Myslím, že se přijede kouknout. Na svoji premiéru se těším,“ řekla Muchová po losu.

Po ní nastoupí na antuku devatenáctiletá Vondroušová a o tři roky mladší Kanaďanka Leylah Annie Fernandezová.

ZAHRAJE SI ŠAFÁŘOVÁ?

V neděli by se podle plánu měly ve dvouhře v českých barvách představit opět Vondroušová s Muchovou. Do čtyřhry jsou nominovány Marie Bouzková s Barborou Krejčíkovou.

Kapitán však nedělní nominace ještě může změnit a fanouškům by se mohla představit i Lucie Šafářová, která se o víkendu loučí s fedcupovou reprezentací.

Víkendový program:

Sobota,13.30:
Muchová - Marinová,
Vondroušová - Fernandezová

Neděle, 12.00:
Vondroušová - Marinová,
Muchová – Fernandezová,
Bouzková, Krejčíková - Dabrowská, Fichmanová