Olomoucká tenistka Karolína Muchová prohrála s Arynou Sabalenkovou z Běloruska 5:7 a 6:7.

Na prestižním čínském podniku, který nese přívlastek „malý Turnaj mistryň“, se Karolína Muchová rvala o další senzační výsledek. Po dvou těžkých vítězných bitvách proti Američankám Riskeové a Keninové vyzvala v boji o finále soupeřku z Běloruska.

Aryna Sabalenková potvrdila, že se jí v Číně náramně daří. Členka elitní patnáctky světového žebříčku po zaváhání v úvodním gemu předváděla na servisu sebejistý výkon a první sadu získala poměrem 7:5.

Také ve druhém setu získala třiadvacetiletá Hanačka rychlý brejk, který tentokrát dokázala potvrdit. Sabalenková však v závěru utekla hrobníkovi z lopaty. Při svém podání odvrátila setbol a následně vzala soupeřce servis pokaždé, kdy Muchová podávala do setu.

V tie-breaku už Muchová nenašla síly a zápas prohrála ve dvou setech. Sabalenkovou čeká ve finále Nizozemka Kiki Bertensová.

Muchová po své premiérové účasti v semifinále Elite Trophy klepe na dveře nejlepší dvacítky světového žebříčku. Podle průběžného pořadí jí patří 21. pozice, sezonu přitom startovala coby 141. hráčka světa.