„Jsem smutná, že jsem nedošla do vítězného konce, ale za finále jsem ráda. Jen jsem trošku naštvaná, že nemůžu prolomit ty finálové zápasy,“ přiznala Karolína Muchová, která se letos vytouženého titulu nedočkala ani na třetí pokus.

Tenisový areál v neděli dopoledne praskal ve švech. Olomoucká hráčka se mohla spolehnout na bouřlivou podporu obecenstva, od začátku ale tahala za kratší konec provazu.

„Byla jsem unavenější a pomalejší,“ přiznala jednadvacetiletá tenistka, která v sobotním semifinále svedla strhující tříhodinovou bitvu s Terezou Mrdežovou z Chorvatska.

Ferrová si ve finálovém klání v obou setech vypracovala vedení a za stavu 5:4 na returnu zvládla sady uzavřít. Poslední gem Muchová ztratila z vedení 30:0. „Pořád jsem věřila v obrat, lidi mě hodně burcovali. Prohrála jsem ale poslední čtyři míče na servisu, ani nevím, co k tomu říct,“ smutnila Muchová, která nasekala vysoký počet nevynucených chyb.

„Nevydržela jsem s ní v dlouhých výměnách. Jelikož jsem potom už nemohla, tak jsem do toho musela střelit a dneska to nevycházelo,“ krčila rameny Muchová.

Jednadvacetiletá Francouzka prodloužila svoji vítěznou sérii už na 15 zápasů. Naposledy našla přemožitelku na grandslamovém Roland Garros, kde podlehla Garbině Muguruzaové.

„Je to největší titul mé kariéry,“ radovala tenistka, která zvítězila na čtvrtém letošním turnaji a zároveň na třetím antukovém podniku v řadě.

Po triumfech na menších „pětadvacítkách“ a olomoucké „osmdesátce“ se rychlým krokem blíží do elitní stovky světového žebříčku.

Na svém životním maximu je po domácím finále také Muchová. Poprvé jí patří místo mezi 180 nejlepšími hráčkami světa, nyní ji ale bude čekat náročná obhajoba na turnaji v Praze na Štvanici.

„Antuku nemám úplně v lásce, ale trošku jsem si k ní už našla vztah,“ pousmála se. „Teď musím zregenerovat a zase bojovat.“

Karolína Muchová.
Potlesk pro Muchovou! Prošla peklem a bude hrát doma finále

VÝZVA V PODOBĚ US OPEN

Další velkou výzvou bude pro Muchovou v závěru prázdnin kvalifikace na US Open. „Ráda bych se dostala na velké turnaje mezi elitní hráče,“ prohlásila Muchová.

Organizátoři ITS CUPu mají svoji letošní výzvu naopak již za sebou. A to úspěšně.

„Turnaj vyšel, jak jsme chtěli. Bylo skvělé, že jsme měli českou hráčku ve finále a navíc to byla Kája Muchová, která je z Olomouce,“ pochvaloval si Michal Kadláček, jednatel spolupořádající ITS Tennis Academy.

Během deseti let se olomoucký podnik stal jedním z nejoblíbenějších tenisových turnajů v Česku. „Tento rok jsme měli turnaj dotovaný 80 tisíci dolary plus hospitality. Příští rok se budeme chtít posunou zase o něco dál," dodal Kadláček.

ITS CUP

dvouhra, finále: Ferrová (5-Fr.) - Muchová (ČR) 6:4, 6:4.