„Je pecka dostat se mezi osm nejlepších ve Wimbledonu Jsem za to strašně ráda,“ prohlásila Karolína Muchová.

České derby mezi favorizovanou Plíškovou a stále se zlepšující Muchovou začalo ztraceným servisem na obou stranách. Olomoucká rodačka se i před zraky svého otce, fotbalového trenéra Josefa Muchy, postupně dostávala do tempa a diváky tradičně bavila pestrými údery, kterými vyváděla soupeřku z rytmu.

První sada přesto šla na konto světové hráčky číslo 3, která rozhodla získaným servisem Muchové za stavu 4:4.

Od druhého setu už ovšem Muchová naplno vyložila karty. Fantastickými a chytrými údery ničila svoji slavnější krajanku a zvedla fanoušky ze sedadel.

Za stavu 5:3 sice ještě na dceru legendy fotbalové Sigmy dopadla nervozita při vlastním servisu, při vedení 6:5 už Muchová dokázala set uzavřít na příjmu a srovnala krok.

DVOUHODINOVÝ SET

Rozhodující sada trvala bez devíti minut dvě hodiny. Nervydrásající drama mohla ukončit Plíšková, která šla dvakrát servírovat na postup do čtvrtfinále. Jenže Muchová v pravý čas vytáhla své zbraně a sama se dostala do vedení 12:11.

Při podání Plíškové si Muchová vypracovala tři mečboly a ten poslední s výrazným přispěním pásky proměnila.

„Nehrála jsem nejlépe, čímž nechci snižovat její výkon, protože hrála dobře. Na podání jsem byla mimo a returnem jsem jí dala hodně bodů. Měla jsme hodně šancí, ale taky hodně chybovala. Jsem zklamaná, je to blbej den,“ hodnotila poražená Plíšková.

Dvaadvacetiletá Muchová si premiérovým postupem do grandslamového čtvrtfinále zajistila postup do elitní padesátky světového žebříčku. O semifinále Wimbledonu si to hráčka klubu I. ČLTK Praha rozdá s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, se kterou má negativní bilanci 0:1, když prohrála letošní souboj na turnaji v Dauhá.

„Soupeřka je to hodně solidní, spolehlivá. Zprava zleva neudělá moc chyb. Budu se snažit hrát to svoje,“ vyhlížela úterní bitvu Muchová.