Olomoucká hráčka ve 2. kole grandslamového turnaje po dvouapůlhodinové bitvě vyřadila bývalou světovou jedničku Garbiňe Muguruzaovou 3:6, 6:4 a 6:4 a postarala se o obrovskou senzaci.V úvodu strhující bitvy platila dvaadvacetiletá kvalifikantka daň za velkou premiéru na jednom z hlavních dvorců newyorského areálu. Muchová se z prvního vyhraného gemu radovala až za stavu 0:5.

V té chvíli absolutně nikdo nečekal, že by se mohl začít rýsovat obrat.

Eso, úspěšný přechod na síť, vydařená smeč, vítězný forhend.

Muchová ale z ničeho nic začala dvojnásobnou grandslamovou šampionku přehrávat a diváci jen zírali.

Zatímco Rafael Nadal měl svoji noční tenisovou šichtu na centrální dvorci dávno u konce, jeho krajanka ztratila s úžasně hrající Češkou druhou sadu.

Taky v rozhodujícím setu si Muguruzaová vypracovala náskok, jenže Muchová na servise za stavu 0:2 a 15:40 přežila kritickou chvíli a vzápětí připravila Španělku o podání.

Pak si dcera bývalé ikony fotbalové Sigmy znovu začala věřit.

První mečbol ještě Muguruzaová se štěstím odvrátila, při druhém však přepálila forhend a ruce Muchové vyletěly do vzduchu.„Fanoušci mi hodně pomohli, dodali mi energii. Na začátku jsem byla hodně nervózní, pak sem si zvykla a dokázala jsem to,“ vyprávěla šťastná tenistka.

„Hrálo se pod světly na velkém stadionu. Musela jsem si na to zvykat. Lidi řvali, úplný blázinec, prostě New York. Když jsem si na to zvykla, začala jsem si zápas užívat a dostala jsem se do své hry,“ popisovala Muchová pro Tenisový svět.

„Zahrála jsem pár dobrých úderů. Výhra je ukazatel, že mohu hrát s těmi nejlepšími a že je můžu i porazit,“ radovala se.

Před startem US Open až 202. hráčka světového žebříčku postoupila do 3. kola.

O další senzaci se olomoucká hvězda popere proti Australance Ashleigh Bartyové.

Stadion Sevilla FC
Velká noční bitva. Sigma se "před nejlepšími fans ve Španělsku" pokusí o zázrak