„Mistrovství republiky v sajdkárkrosu zde začíná 8. dubna. Hned za týden, 17. dubna, Mohelnické lomy hostí mezinárodní mistrovství republiky motokrosu juniorů. Pro příznivce sajdkárkrosu z našeho kraje je to poprvé, co sezonu zahájí na domácí půdě,“ upozornil za Promotorsport Václav Rozehnal.

Domácí jezdci budou mít v Mohelnici výrazné zastoupení. „Jsme moc rádi, že se můžeme domácím příznivcům představit hned začátkem sezony. Mohelnická trať je momentálně mekkou motokrosu v našem kraji a naši kluci ji mají, dá se říct, za humny. Já s bratrem jsme se do Mohelnice vždy těšili, trať je to velmi náročná a technická,“ zavzpomínal Václav Rozehnal na svou aktivní kariéru.

„Osmého dubna se zde za náš tým představí sajdkárkrosové posádky Tomáš Vejchoda - Miroslav Zatloukal, Pavel Hroch - Martin Hroch a Jaroslav Kříž - Edouard Chereau. Premiéra naší nejmladší posádky Martin Žižlavský - Jarda Krejčí se ze zdravotních důvodů odkládá,“ uvedl Václav Rozehnal.

Zastoupení bude mít tým i při juniorských závodech. „Olomoucký kraj budou ve třídě MX2 reprezentovat Adam Dušek, ve třídě 125 2T Dan Belko a ve třídě 50 Ferdinand Lipka,“ zmínil Václav Rozehnal.

Během zimy jezdci nijak nezaháleli. „Tým celou zimu poctivě trénoval a kluci se opravdu snažili, aby byli dobře připraveni. Věřím, že se předvedou před domácími fanoušky v dobrém světle,“ dodal Václav Rozehnal.