Prostějovskému motokrosaři se povedla už kvalifikace, v níž obsadil druhé místo. „To jsem nečekal. Pět minut před koncem kvalifikace jsem byl devátý a do posledního kola se mi ani moc nechtělo. I přesto, že jsem udělal několik chyb, zrychlil jsem o jeden a půl vteřiny,“ divil se Žerava.

Výhodné postavení na startu dokázal Žerava využít. „Oba starty mi vyšly super, byl jsem mezi třemi nejrychlejšími,“ pochvaloval si český reprezentant.

Na medailových příčkách se nakonec neudržel a v obou rozjížďkách skončil čtvrtý. „S oběma výsledky jsem spokojený,“ nezapíral Žerava.

Na stupně vítězů ale jako před rokem, kdy obsadil druhou příčku, nedokázal zaútočit. „Na trati byla jen jedna ideální stopa. Když jsem chytl opozdilce o kolo, musel jsem za ním jet třetinu okruhu. Tím jsem na nejlepší ztratil tak osm vteřin,“ upozornil.

Prostějovský motokrosař se nyní připravuje na třetí závod mistrovství republiky, který se o víkendu pojede v Šumperku. „Ještě minulý týden jsem tam potrénoval. Chtěl bych stát na bedně a útočit na přední umístění,“ přál si Žerava.

Výsledky: Samokov (Bulharsko), 8. závod MS v motokrosu kategorie MX3:

1. jízda: 1. Allier (Fr./Husqvarna) 35:00,597, 2. Salaets (Belg./Honda) –8,877, 3. Martin (Fr./Husqvarna) –17,852, 4. Žerava (ČR/Honda) –23,444, …16. V. Brumla (ČR/Kawasaki) –1 kolo.
2. jízda: 1. Martin 35:12,184, 2. Kragelj (Slovin./Yamaha) –4,566, 3. Allier –9,914, 4. Žerava –18,982, …16. V. Brumla –2:21,005.
GP celkově: 1. Martin 45, 2. Allier 45, 3. Kragelj 38, 4. Žerava 36, …15. V. Brumla 10. Pořadí MS (po 8 z 16 závodů): 1. Beggi (It./Honda) 287, 2. Breugelmans (Belg./KTM) 266, 3. Martin 217, …7. Zaremba (ČR/KTM) 140, 8. Žerava 134, 17. Michek (ČR/Honda) 66.