Výsadní postavení ve své kategorii potvrdili závodníci z Olomouce i v posledním podniku pětidílného seriálu, který se jel v Sedlčanech.

Závod v okolí známé rallyecrossové trati poznamenalo počasí. „Bylo hodně bahna po vytrvalých deštích, takže zvlášť první den byla trať docela těžká,“ řekl Nešpor. Tentokrát startoval v týmu s Tomášem Dokoupilem. Ahned sobotní závod olomoucké duo vyhrálo s náskokem čtyř minut a pojistilo mistrovský titul.

V neděli dojeli Nešpor s Dokoupilem druzí ve své třídě a na stejném místě celkového pořadí. Ale v součtu obou dnů byli první v kategorii E 1 i absolutně. V celkovém absolutním pořadí byli Olomoučtí před startem poslední jízdy na pátém místě. „A chtěli jsme se posunout výš. Povedlo se nám nakonec vyletět na třetí místo absolutně,“ podotkl Nešpor.

Moc nechybělo ani k celkovému vítězství. „Třicet minut před koncem závodu jsme vedli. Jenže pak Tomáš spadl a předjeli ho o deset sekund. Už to nemohl dohnat, protože to ještě jako naschvál přišlo před pasáží s úzkou tratí, na které nemohl předjíždět okoláře,“ podotkl Nešpor. Ale vítězství ve třídě E1 i třetí místo absolutně bral jako úspěch. „Samozřejmě je spokojenost veliká,“ řekl Nešpor.

V příští sezoně bude titul obhajovat. „Znovu se chystáme na Cross Country, pojedu ještě i endurový mistrák,“ řekl Nešpor. Příští víkend se chystá na mistrovství republiky v enduru družstev do Bohdalovic.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika