Jeho druhý ročník uspořádali rodiče někdejšího českého motoristického supertalentu – rovněž bývalý vynikající jezdec Vladimír Křižan a jeho manželka Drahuše.

Jejich syn, často srovnávaný s Tomášem Engem, nakoukl i do slavného německého šampionátu Formule 3, v devadesátých letech posbíral řadu cenných triumfů, stal se mistrem střední Evropy.

V roce 1999 se hranický jezdec pro neshody s manažerem a z toho plynoucích finančích těžkostí pro rodinu Křižanových musel z automobilových okruhů stáhnout.

Absolvoval několik závodů motokár, ale to bylo vše. Do tragédie v roce 2001, kdy spáchal sebevraždu v den svých čtyřiadvacátých narozenin, vedl půjčovnu motokár ve Frenštátě pod Radhoštěm a pomáhal otci a mamince v rodinné firmě.

Do olomoucké Lamborghini Kart Arena, která se nachází v 11. nadzemním podlaží garáží pod Hanáckým plukem, se sjelo 25 jezdců a závodilo se celou neděli ve dvou kategoriích – juniorské a seniorské.

Systém závodu byl takový, že každý jezdec odjel deset minut v každé ze šesti motokár, které byly pro memoriál připraveny. U všech závodníků se pak sčítali nejlepší časy v jednotlivých jízdách.

„Zajezdila jsem si skvěle, je to výborný trénink. Ani tak nejde o umístění, jako si zajezdit,“ usmívala se po závodě jedna z nejlepších českých motokáristek Kateřina Žůrková.

Na bednu nedosáhla, přesto byla s průběhem akce spokojena. Už teď ale vzhlíží k přicházející ostré sezoně, která pro ni možná bude zároveň poslední.

„Příští rok budu maturovat, takže letošní sezona bude asi poslední. Sice mi to bude hodně chybět, ale ježděním se asi neuživím. Studium je pro mě priorita,“ uvedla rodačka z Frýdku-Místku, která v roce 2009 ovládla ROTAX MAX Challenge Cup.

„Mám velké ambice v mistrovství České republiky, ale i na evropské úrovni v seriálu ROTAX MAX Challenge, to jsou teď moje největší mety,“ prozradila svoje plány pro rok 2011.

Vítězem memoriálu v seniorské kategorii se stal slovenský jezdec Marek Chromý, který tak vylepšil své třetí místo, které v Olomouci obsadil na Vánoční ceně.

„Jel jsem tu podruhé, poprvé jsem dojel třetí, teď jsem vyhrál. Byl to celkem zajímavý závod, sešlo se tu skutečně mnoho výborných motokáristů. Byla tu obrovská konkurence a díky tomu to bylo i hodně vyrovnané. Moc jsem si to užil,“ vyprávěl vítězný závodník.

Ten si pochvaloval i 280 metrů dlouhý okruh Lamborghini Kart Areny.

„Trať je hodně specifická v tom, že to dost klouže a tím pádem je to velká zábava. Je to hodně o citu, ne jen sešlápnout plyn a přibrzdit do zatáčky. Je to skutečně zajímává trať,“ doplnil Chromý.